Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZachęcają bydgoszczan do pieczenia pierników dla ubogich

Zachęcają bydgoszczan do pieczenia pierników dla ubogich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 grudzień 2023 06:51
Zachęcają bydgoszczan do pieczenia pierników dla ubogich Fot: Fundacja Wiatrak

Co ma piernik do Wiatraka? - to tytuł inicjatywy przedświątecznej Fundacji Wiatrak, która została zainaugurowana w sobotę 2 grudnia akcją wspólnego pieczenia pierników. To był jednak symboliczny jej start, a wziąć udział w inicjatywie może każdy, bo wystarczy zrobić najprostszą w tym momencie rzecz – wypiec dowolną ilość pierników dla potrzebujących.

Pierwsza porcja pierników została wypieczona podczas warsztatów z udziałem wolontariuszy, które odbyły się 2 grudnia 2023 roku w siedzibie Fundacji. – Na tę okazję przygotowaliśmy wyjątkowy przepis. Listę tradycyjnych produktów wzbogaciliśmy o szczyptę radości i dużą porcję dobroci – powiedział ks. Piotr Wachowski, Prezes Wiatraka.

 

Pierniki można piec indywidualnie, choć Fundacja zachęca, aby starać się gromadzić we własnych wspólnotach (można wysłać Fundacji zdjęcia z takich akcji na media społecznościowe), a następnie pierniki trzeba dostarczyć najpóźniej do 19 grudnia albo do siedziby Fundacji przy parafii przy ulicy Bołtucia 7 lub do jednej z sześciu bydgoskich parafii (lista poniżej). Pierniki 20 grudnia trafią na specjalną bydgoską wigilię dla ubogich, która odbędzie się w Hali Immobile Łuczniczki.

 

Pierniki można wrzucać do specjalnych koszach w parafiach: Maksymiliana Kolbe na Osowej Górze, św. Antoniego na Czyżkówku, św. Jadwigi na Wzgórzu Wolności, Bazyliki św. Wincentego a'Paulo , Chrystusa Króla na Błoniu oraz Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu