Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSąd nie uznaje Eryka Hełminiaka jako likwidatora Radia PiK. Są wątpliwości co do samego faktu likwidacji

Sąd nie uznaje Eryka Hełminiaka jako likwidatora Radia PiK. Są wątpliwości co do samego faktu likwidacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 luty 2024 23:27

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako likwidatora Radia PiK pod koniec stycznia wskazało w komunikacie dziennikarza Eryka Hełminiaka. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy nie wpisał jednak do tej pory Hełminiaka jako likwidatora, według wpisu KRS likwidatorem Radia jest Paweł Kusak, jednocześnie Joanna Kuligowska-Roszak jest prezesem radia. W tej sytuacji pytanie – kto rządzi Radiem PiK? Jest bardzo aktualne.

 

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wpisem z 18 stycznia uznał, że Radio PiK jest w stanie likwidacji – na wniosek właściciela, czyli Skarbu Państwa. Sąd jako likwidatora, zgodnie ze wcześniejszym wnioskiem resortu kultury wpisał Pawła Kusaka. Sąd nie zgodził już jednak na odwołanie z funkcji prezes Joanny Kuligowskiej-Roszak. Mamy zatem sytuację formalnie taką, że Radio PiK ma zarówno prezes i likwidatora. W uzasadnieniu do stanowiska z 18 stycznia sąd stwierdził, że uprawnienia prezes są większe niż likwidatora, który powinien skupiać się jedynie do kwestii likwidacyjnych.

 

Kilka dni później – 23 stycznia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że nowym likwidatorem jest pracownik Radia Eryk Hełminiak, którego zgłoszono do wpisu do KRS. 2 lutego Sąd Rejonowy zawiesił postępowanie o wpis Hełminiaka i wykreślenie Kusaka, zatem formalnie Hełminiak nie jest uznanym przez sąd likwidatorem. Ma to związek z faktem, że od orzeczenia z 18 stycznia wpłynęło odwołanie, dlatego sąd mając wątpliwość czy faktycznie można uznać, że Radio PiK jest w likwidacji, zawiesił postępowanie o wpis Hełminiaka, do czasu rozstszygnięcia tamtej kwestii.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu