Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Urzędzie Wojewódzkim przeniesiono krzyż w mniej eksponowane miejsce

W Urzędzie Wojewódzkim przeniesiono krzyż w mniej eksponowane miejsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 luty 2024 17:45

W sali Bydgoskiego Marca w Urzędzie Wojewódzkim w centralnym jej punkcie, tuż obok godła państwowego, nad polską i unijną flagą znajdował się krzyż – ostatni raz widoczny jest na zdjęciu opublikowanym przez Urząd Wojewódzki 7 lutego. Na zdjęciu z 12 lutego krzyża w tym miejscu już nie znajdziemy.

 Jak widać w okresie między 7 i 12 lutego postanowiono go przenieść. W sali powieszono nowy krzyż, ale już mniejszy i w mieniu mniej eksponowanym - na wschodniej ścianie, przy jednym z wejść.

 

Zdjęcie z 7 lutego / Fot: K-PUWOJ

 

Zdjęcie z 12 lutego / Fot: K-PUWOJ

 

Uwagę na ten problem w mediach społecznościowych zwrócił poseł Bartosz Kownacki.

 

Zapytaliśmy Urząd Wojewódzki kto podjął decyzję w sprawie przeniesienia krzyża oraz jakie były jej powody -Krzyż pozostał w Sali, ale w innym miejscu niż dotychczas. Uznaliśmy, że nie powinien być umieszczony nad godłem i być od niego większy, gdyż sala nie ma charakteru sakralnego - odpowiada nam Urząd.

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu