Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie wszyscy w tych wyborach grają czysto

Nie wszyscy w tych wyborach grają czysto

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 kwiecień 2024 13:04

Trwa głosowanie i jednocześnie cisza wyborcza, otrzymujemy jednak sygnały, że niektórzy kandydaci w nocy, najprawdopodobniej tuż przed jej rozpoczęciem powiesili nielegalnie swoje materiały wyborcze na drzewach – w praktyce ich usunięcie w ciszy wyborczej jest trudne, a konsekwencje tych czynów mogą ponieść już po wyborach. Mamy też sygnały o naruszaniu ciszy wyborczej, głównie w mediach społecznościowych.

Z uwagi na to, że obowiązuje cisza wyborcza nie możemy w tej publikacji podawać zbyt wielu szczegółów.

 

W sobotę od czytelników otrzymaliśmy informacje o powieszeniu dykt z plakatami wyborczymi na młodych drzewkach przy ulicy Staroszkolnej na Okolu. Sprawa znana jest Straży Miejskiej i Policji. Najprawdopodobniej po wyborach zostaną skierowane w tej sprawie wnioski o ukaranie do sądu.

 

Do naruszeń ciszy wyborczej dochodzi natomiast na Facebook-u. Współpracownik jednego ze sztabów w sobotę wykupił na Facebook-u sponsorowaną notkę z przekazem o charakterze agitacyjnym. Jak wynika z biblioteki reklam ta reklama była płatnie rozpowszechniana w sobotę, czyli już w ciszy wyborczej.

 

Jeden z profesorów bydgoskiej uczelni na Facebook-u opublikował w niedzielę wyborczą wpis, w którym z nazwiska wymienił osobę kandydującą na prezydenta Bydgoszczy, którą z tego wpisu wynika, że popiera – gdy każde zachęcanie na głosowanie na danego kandydata jest traktowane co do zasady za łamanie ciszy wyborczej. Budzić może zdziwienie, że takiego zachowania dopuszcza się osoba z tytułem profesora.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu