Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚwiętowanie urodzin Bydgoszczy rozpoczęło się od biegu

Świętowanie urodzin Bydgoszczy rozpoczęło się od biegu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 kwiecień 2024 12:31
Świętowanie urodzin Bydgoszczy rozpoczęło się od biegu Fot: Bogusław Białas

W piątek przypadnie 678 rocznica nadania praw miejskich Bydgoszczy przez króla Kazimierza III Wielkiego, czyli centralny dzień urodzin Bydgoszczy. Obchody można powiedzieć, że już się zaczęły – od niedzielnego biegu urodzinowego na 5 km. Bieg urodzinowy to już coroczna tradycja.

Tegoroczny bieg odbywał się nad Kanałem Bydgoskim, rozpoczął się przy obiektach Gwiazdy Bydgoszcz. Zarejestrowało się do niego 1137 biegaczy, już po raz kolejny nie byli to tylko bydgoszczanie, ale sportowcy z różnych części kraju, którzy chcieli poczuć wyjątkową atmosferę bydgoskiego biegu.

 

 

 

Wśród panów bieg wygrał Mateusz Kaczmarek z Rakoniewic w województwie wielkopolskim, który dystans 5 km pokonał w 16 minut i 2 sekundy. Drugi był Bartosz Kotłowski z Ostromecka, który przybiegł na metę 36 sekund później. Wśród kobiet dominowała bydogszczanka Karolina Kruber z czasem 19 minut.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

  W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

 • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

  Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu