Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadio PiK odzyskuje słuchaczy i wraca na podium

Radio PiK odzyskuje słuchaczy i wraca na podium

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 kwiecień 2024 06:31

W okresie jesienno-zimowym Polskie Radio Pomorza i Kujaw było trzecią najpopularniejszą stacją słuchaną w Bydgoszczy. Pozycję niekwestionowanego lidera utrzymuje RMF FM z 27,4% respondentów w Bydgoszczy przed Radiem ZET z 13,3% respondentów. Po gorszych kilku latach Radio PiK wróciło na podium.

W okresie wrzesień 2023 – luty 2024 według badania RadioTrack Komitetu Badań Radiowych Radia PiK słuchało 8,2% słuchaczy – to najlepszy wynik od kilku lat, bowiem udało się przeskoczyć takie stacje jak: RMF Maxx, Radio Eska, Radio Pogoda, Złote Przeboge, czy TOK FM Agory.

 

Widoczny spadek Radia PiK nastąpił za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości – szczególnie widoczne było to od 2019 roku, gdy bywały momenty, gdy Radio Track dawało tej rozgłośni mniej niż 4% słuchalności w Bydgoszczy. Przebicie 8% to wyraźne odbicie się.

 

W Toruniu PiK jest już mniej popularny - uzyskał w ostatnim badaniu tylko 2,1% będąc poza pierwszą 10-tką, przegrywając nawet o 0,2 punktu procentowego z Radiem Maryja. Z drugiej strony jest to i tak widoczna poprawa, bowiem w okresie marzec – sierpień ubiegłego roku Radio Track dało Radiu PiK jedynie promilową słuchalność 0,3%.

 

Wracając jednak do Bydgoszczy – czwartą lokatę uzyskało Radio RMF Maxx z 8,1% słuchalności, przed Eską 6,8% i Radiem Pogoda 5,7%. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze: Złote Przeboje, TOK FM, Radio Plus i RMF Classic.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu