Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska firma będzie przygotowywać Polskę do nowoczesnych myśliwców F-35

Bydgoska firma będzie przygotowywać Polskę do nowoczesnych myśliwców F-35

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 kwiecień 2024 15:03
F-35 F-35 Fot: Petty Officer 2nd Class Douglas Parker

Za dwa lata do Polski trafi pierwszy myśliwiec piątek generacji F-35 – nie można wykluczyć, że będą one serwisowe w Bydgoszczy w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2, ale nie tylko ten bydgoski podmiot może zrobić dobry interes na nowych amerykańskich myśliwcach. Bydgoska firma B-Act będzie uczestniczyć w przygotowaniu wojskowego lotniska w Świdninie pod nowe mysliwce.

B-Act będzie pełnić przy modernizacji lotniska w Świdninie rolę inżyniera kontraktu z zadaniami dotyczącymi ochrony danych niejawnych.

 

Nadzór inżynieryjny nad inwestycjami to główne pole działania B-Act. Firma właśnie wchodzi też na polską giełdę technologiczną NewConnect. Przychody B-Act w 2023 roku przekroczyły 16 mln zł, co przyniosło 1,6 mln zł zysku. Był to dla B-Act rekordowy rok.

 

– Debiut na rynku NewConnect jest przełomowym momentem w historii działalności naszej spółki. Przeszliśmy długą drogę, aby znaleźć się w tym miejscu, pokonując wiele wyzwań i trudności. Dziś otwieramy nowy rozdział w naszej 30-letniej historii. Bardzo się cieszymy, że staliśmy się oficjalnie częścią rynku kapitałowego, zwiększając tym samym nie tylko naszą rozpoznawalność wśród inwestorów, ale także wiarygodność i transparentność. Dziękujemy za zaufanie obecnym akcjonariuszom oraz serdecznie witamy tych, którzy dzisiaj zakupili nasze akcje – mówi Adam Białachowski, prezes zarządu spółki B-Act SA.

 

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu