Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa krajowej 80-tce do Torunia pojawią się poważne utrudnienia

Na krajowej 80-tce do Torunia pojawią się poważne utrudnienia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 09 czerwiec 2024 00:08

Będzie trzeba nadrobić ponad 20 km – bowiem trasa ze Strzyżawy do Złej Wsi Wielkiej wyniesie ponad 30 km. Wszystko z powodu prac remontowych na przejeździe kolejowym w Strzyżawie, które w praktyce sprawią, że na tym odcinku droga krajowa nr 80 będzie nieprzejezdna. Utrudnienia rozpoczną się w środę 12 czerwca.

Taka sytuacja ma potrwać planowo do wtorku 18 czerwca, czyli mówimy o całym tygodniu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyznaczyła objazd przez Dąbrowę Chełmińską i Unisław, którego trasa wynosi ponad 30 km. Kierowcy osobówek mogą próbować kombinować gorszej klasy drogą z Dabrowy Chełmińskiej przez Skudzewo – tutaj objazd wyniesie mniej niż 30 km, to jednak nadal będzie nadrabianie kilkunastu kilometrów.

 

Graf: GDDKiA

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu