Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWe wtorek msza w intencji wybitnego społecznika

We wtorek msza w intencji wybitnego społecznika

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 02 luty 2014 17:21

4 lutego minie dokładnie 6 lat od śmierci Sebastiana Malinowskiego, jednego z aktywniejszych bydgoskich społeczników.  Jego odejście  było  dla wielu wielkim zaskoczeniem, a w życiu Bydgoszczy powstała pustka, którą ciężko jest zapełnić.

Sebastian Malinowski pracował jako nauczyciel historii w III Liceum Ogólnokształcącym. Po godzinach angażował się w wiele bydgoskich inicjatyw.  Doprowadził do powstania Muzeum Wolności i Solidarności w Bydgoszczy oraz Muzeum Kanału Bydgoskiego, którego rok właśnie obchodzimy. I to jak by nie patrzeć było chyba największe dzieło Malinowskiego. Dbał o jego ciągły rozwój. Niestety po informacji z 4 lutego 2007 roku rozwój muzeum jakby zwolnił.

 

Inicjatyw, które wspierał Malinowski było bardzo wiele, które ciężko było by nawet zliczyć.

 

Msza w intencji śp. Sebastiana Malinowskiego zostanie odprawiona we wtorek, o godzinie 17:00 w kościele p.w. świętych Apostołów Piotra  i Pawła przy placu Wolności. 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu