Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj Kopernik ubierze koszulkę Bydgoszczy

Dzisiaj Kopernik ubierze koszulkę Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 maj 2014 12:00

Pomnik Mikołaja Kopernika po południu na jeden dzień ubrany zostanie w bydgoskie barwy. Wszystko z powodu zakładu prezydentów Rafała Bruskiego i Michała Zaleskiego.

Włodarze Bydgoszczy i Torunia założyli się o to, w którym mieście będzie większa frekwencja w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. I choć do południa Toruń zaczynał budować sobie przewagę, to pod wieczór najbardziej tłumnie do urn poszli bydgoszczanie.

 

Frekwencja w Bydgoszczy wyniosła – 31,2% i jest najwyższą w województwie kujawsko-pomorskim. W Toruniu zaś – 31,1%.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu