Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFinał Pucharu Polski Zawiszy sławy nie przyniósł

Finał Pucharu Polski Zawiszy sławy nie przyniósł

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 maj 2014 16:33

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Press Service w kwietniu o Zawiszy media za dużo nie pisały mimo, że w pierwszych dniach maja bydgoski zespół walczył o Puchar Polski. Popularność Zawiszy ma duży wpływ na promocję miasta Bydgoszczy.

Najpopularniejszy w kwietniu był Lech Poznań o którym tradycyjna prasa napisała 1300 publikacji, zaś w internecie było ich 1498. Druga była Legia Warszawa, przed Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław.

 

Piątą lokatę pod względem popularności w mediach uzyskało Zagłębie Lubin, czyli rywal Zawiszy w meczu pucharowym, który walczył w lidze o utrzymanie. O Zagłębiu napisano 1131 publikacji w prasie i 1290 w internecie.

 

Zawisza był dopiero ósmy, tuż za drugim beniaminkiem Cracovią Kraków. W prasie o Zawiszy napisano 1081 razy, a w internecie 1103. Co ciekawe Zawisza lepiej wypadł pod względem internetowym od Cracovii, gorzej zaś minimalnie od dziewiątej w tym rankingu Jagielloni Białystok.

 

W kolejnym wydaniu rankingu Press Service dowiemy się, czy zdobycie 2 maja historycznego Pucharu Polski zwiększyło popularność Zawiszy, ciężko jednak liczyć, że bydgoski zespół znajdzie się powyżej Lecha, Legii czy Wisły.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu