Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKopernik stał się na jeden dzień bydgoski

Kopernik stał się na jeden dzień bydgoski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 maj 2014 22:50

We wtorek w Toruniu pomnik astronoma Mikołaja Kopernika przywdział koszulkę z logiem Bydgoszczy. W ten sposób został wykonany honorowy zakład zawarty przez prezydenta Bydgoszczy i Torunia o frekwencję wyborczą.

 

Koszulka została nałożona w towarzystwie prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Torunia Mariana Frąckiewicza. Koszulkę Kopernikowi nakładał natomiast bydgoski radny Jakub Mikołajczak.

 

Zakłady zakładu były bardzo proste, wygrywał prezydent, w którego mieście była większa frekwencja wyborcza. W Bydgoszczy do urn poszło 31,2% uprawnionych, w Toruniu zaś 31,1%, czyli mniej więcej zdecydowało około 200 głosów.

 

Gdyby więcej Torunian poszło zagłosować, to barwy toruńskie ubrać by musiała bydgoska Łuczniczka.

 

Celem zakładu było zwiększenie frekwencji w kujawsko-pomorskim, co było ważne przy podziale mandatów. Na szczęście tę batalię wygraliśmy wspólnie, gdyż reprezentować będzie nas nadal trzech europośów – Janusz Zemke, Tadeusz Zwiefka i Kosma Złotowski.

 

Kopernik będzie sławił Bydgoszcz do środy godziny 15:00.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu