Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni zablokują prywatyzację KPEC-u?

Radni zablokują prywatyzację KPEC-u?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 maj 2014 16:05

W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy na której radni zdecydują, czy zablokować prezydentowi Rafałowi Bruskiemu możliwość zbycia akcji Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

W czasie środowych obrad w ramach wystąpienia obywatelskiego głos zabrali związkowcy z KPEC-u, którzy przekonywali, że prywatyzacja tej spółki, która jest wstanie przynosić miastu dywidendę, z punktu widzenia interesu ekonomicznego nie ma uzasadnienia.

 

Nieoficjalnie mówiło się też o tym, że na tej sesji miał być zgłoszony do porządku obrad projekt uchwały, który zablokował by prezydentowi możliwość sprywatyzowania KPEC-u. Taka informacja ukazała się też w jednej ze środowej gazet lokalnych, co było po części prawdą, gdyż taki scenariusz w rozmowie związków z radnymi Miasta dla Pokoleń był rozważany. Ostatecznie jednak, żaden radny nie zaproponował rozszerzenia porządku obrad.

 

W czasie gdy na sali sesyjnej odbywało się posiedzenie, to w korytarzu prowadzone były kuluarowe rozmowy. Ostatecznie grupa radnych opozycji podpisała się pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

 

Opozycja chciałaby, aby odbyło ono się za tydzień, za nim wygaśnie mandat radnego Piotra Króla, co bowiem znacznie zwiększa szansę na zwycięstwo przeciwników prywatyzacji.

 

Dzisiaj także radny Tadeusz Kondrusiewicz ogłosił odejście z klubu Miasto dla Pokoleń izostanie radnym niezależnym. Zgodnie ze statutem klub ten nie ma już co najmniej trzech członków i przestał istnieć.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu