Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski PKS chce się bronić przed działaniami marszałka

Bydgoski PKS chce się bronić przed działaniami marszałka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 listopad 2014 13:40

Prywatna spółka autobusowa PKS z siedzibą w Bydgoszczy na rynku województwa kujawsko-pomorskiego radzi sobie bardzo dobrze, oferując flotę pojazdów o znacznie wyższym standardzie niż należąca do województwa spółka Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy z siedzibą we Włocławku. Marszałek chce jednak pomóc swojemu przewoźnikowi przejąć bydgoski rynek, a instrumenty umożliwiające to posuniecie dali mu pod koniec września radni Sejmiku przyjmując tzw. Plan Transportowy.

 

Przed tygodniem jako pierwsi napisaliśmy na naszych łamach o zamówieniu jakie Urząd Marszałkowski planuje złożyć na obsługę 30 połączeń, do których realizacji zamierza dopłacać z pieniędzy publicznych. Nikt nie ma wątpliwości, że jest ono skierowane pod spółkę z Włocławka, która ma poważne problemy z rentownością.

 

Sprawą oburzona jest spółka PKS sp. z o.o. z Bydgoszczy, gdyż włocławska spółka przy pomocy publicznej zamierza wejść na trasy: Bydgoszcz – Inowrocław, Bydgoszcz – Żnin, Bydgoszcz – Mogilno, Bydgoszcz – Rypin. Takie działanie przeczy prawom wolnego rynku.

 

Możliwość dotowania połączeń autobusowych uruchomili marszałkowi radni Sejmiku, którzy pod koniec września przyjęli Plan Transportowy. Za głosowali wówczas radni PO, PSL i SLD, przeciwko był tylko klub PiS.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu