Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowe fotoradary złapią na czerwonym

Nowe fotoradary złapią na czerwonym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 styczeń 2015 00:42

Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła montaż na sygnalizacjach świetlnych specjalnych fotoradarów, które będą wyłapywać kierowców, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle. W Bydgoszczy planuje się instalacje 10 tego typu urządzeń.

 

Radary te będą nieoznakowane, czyli kierowcy nie ostrzeże żaden znak wcześniej, a ich celem będzie wyłapywanie kierowców, którzy zbyt późno wjeżdżają na skrzyżowania. Zdjęcia trafiać będą do centrali ITD w Warszawie,a po kilku dni kierowca może liczyć na przysłany pocztą mandat.

 

Pierwsze urządzenie jest obecnie montowane w Polkowicach, ale specjalne fotoradary mają trafić na najbardziej niebezpieczne skrzyżowania. W Bydgoszczy wytypowano ich 10, na razie nie znamy dokładnej lokalizacji.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu