Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSposób świętowania jubileuszu 1050-lecia nie podoba się opozycji

Sposób świętowania jubileuszu 1050-lecia nie podoba się opozycji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 kwiecień 2016 14:42

Na jutro zaplanowane są najważniejsze uroczystości kościelne związane z jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski (przypada dokładna rocznica przyjęcia chrztu przez Mieszka I). W piątek z kolei w Poznaniu odbyć ma się nadzwyczajne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. To wydarzenie wywołuje kontrowersje wśród niektórych polityków Platformy Obywatelskiej.

Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będzie to wydarzenie historyczne, gdyż po raz pierwszy Zgromadzenie Narodowe zbierze się poza Warszawą. Obrady poprowadzą marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski. Głównym punktem posiedzenia będzie orędzie Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

Oparcie posiedzenia o wystąpienie głowy państwa wywołuje kontrowersje, dlatego grupa posłów PO, w tym bydgoski poseł Paweł Olszewski, złożyli interpelacje, w której pytają o koszty tego przedsięwzięcia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu