Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz gości największą tegoroczną imprezę sportową w Polsce

Bydgoszcz gości największą tegoroczną imprezę sportową w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 lipiec 2016 17:39

W ciągu niecałych siedmiu miesięcy Bydgoszcz przygotowała Mistrzostwa Świata U20, co było nie lada wyczynem organizacyjnym. Dzisiaj, w przeddzień rozpoczęcia zawodów, prezydent Rafał Bruski nie kryje swoje dumy, ale również bydgoszczan, iż nasze miasto dokonuje właśnie historycznego wyczynu.

- Przede wszystkim chciałbym w imieniu przewodniczącego IAAF Sebastiana Coe podziękować polskiej federacji lekkoatletycznej i miastu Bydgoszcz za goszczenie tych mistrzostw i zorganizowanie ich w tak szybkim czasie. Te mistrzostwa zostały Bydgoszczy przyznane zaledwie siedem miesięcy temu – mówił sekretarz międzynarodowej federacji IAAF Jean Gracia, na konferencji prasowej poprzedzającej zawody – Bydgoszcz jest jedynym miastem w historii, które po raz drugi organizuje te mistrzostwa. Będzie to największa impreza lekkoatletyczna odbywająca się w Polsce – chwalił gród nad Brdą Jean Gracia. Nigdy bowiem w Polsce jedna impreza lekkoatletyczna nie gościła ponad 1,5 tys. sportowców.

 

Można powiedzieć, że Bydgoszcz te mistrzostwa przejęła w ostatniej chwili, po dyskwalifikacji federacji rosyjskiej. Przedstawiciele władz IAAF wypowiadają się o przygotowaniu naszego miasta bardzo pozytywnie. Miejmy nadzieję, że najbliższy tydzień potwierdzi tylko dobre przygotowanie zawodów. Mistrzostwa rozpoczną się jutro rano i potrwają do niedzieli. Ceremonia otwarcia, zaplanowana jest na godzinę 16:00 Bilety można nabyć w salonach Empik.

 

- W okrutnych czasach, gdy na całym świecie dzieją się straszne rzezy, dochodzi do zamachów terrorystycznych, musimy pokazać jak ważny jest sport, jak ważna jest lekkoatletyka – mówił Gracia.

 

- Największe w tym roku wydarzenie sportowe w Polsce gości Bydgoszcz. Jestem dumny jako prezydent i dumni są bydgoszczanie, że to historyczne wydarzenie ma miejsce właśnie – mówił prezydent Rafał Bruski To jest wielkie święto dla miasta i dla uczestników tych zawodów. To jest miejsce gdzie rywalizujemy, aby być najlepszym, ale też często żeby pobić swój rekord i zrobić kolejny krok do przodu.

 

Podczas konferencji prasowej jeden z zagranicznych dziennikarzy pytał o lekkoatletyczny fenomen Bydgoszczy. Zaintrygowało go bowiem jak jest możliwe, iż nasze miasto tak dobrze radzi sobie z organizacją wielkich imprez międzynarodowych. Oprócz dwukrotnej organizacji Mistrzostw Świata do lat 20 (w 2008 roku impreza nazywała się Mistrzostwami Świata Juniorów), również dwukrotnie organizowaliśmy seniorskie Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, które odbywały się w Myślęcinku. Prezydent Bruski podkreślił przede wszystkim, iż mamy najlepszy lekkoatletyczny stadion w Polsce. Mówił jednak również o sukcesach jakie odnosimy w szkoleniu młodzieży.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu