Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 10 październik 2020
niedziela, 11 październik 2020 00:28

Zapraszamy dzisiaj na koncert muzyki klasycznej

Wzrosty zachorowań na COVID-19 oraz wprowadzane nowe obostrzenia sprawiają, że ponownie duża część życia kulturalnego przeniesie się czasowo do internatu. Dzisiaj o godzinie 18:00 Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego organizuje koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki oraz w 7 rocznice śmierci działaczki samorządowej Felicji Gwincińskiej – nazywanej przez wielu Matka Miasta. Zapraszamy na to wydarzenie kulturalne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nic dobrego nas nie czeka w najbliższym czasie, jeśli ludzie się nie zmobilizują i nie przerwą transmisji wirusa – mówił w piątek o obecnej sytuacji epidemiologicznej prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Opublikowano w Magazyn

10 października 1410 roku rozegrała się bitwa pod Koronowem – dokładnie we wsi Wilcze. Bitwa ta miała miejsce kilka tygodni po osławionym Grunwaldzkie, ale to starcie pod Koronowem przesądziło ostatecznie o losach wojny - jeżeli się weźmie pod uwagę niebezpieczeństwo, zapał i wytrwałość w walce, zwycięstwo walczących tutaj należy stawiać wyżej od grunwaldzkiego. […] wielkość i rozgłos tego zwycięstwa można najlepiej ocenić po tym, że po wspomnianej bitwie Krzyżacy i ich dowódcy przez wiele lat nie odważyli się nigdy podjąć słusznej walki z Polakami lub wszcząć wojny, poprzestając jedynie na drobnych utarczkach – pisał w kronikach Jan Długosz.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

21 października Senat RP będzie gospodarzem debaty pt. ,,Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową”. Debata miała się odbyć już wiosną, ale z uwagi na epidemię COVID-19 została przesunięta. Debata odbędzie się z inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspominamy o tym dzisiaj – bowiem 10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Opublikowano w Regionalne

Od dzisiaj obowiązuje w całym kraju obowiązek zakładanie masek w przestrzeni publicznej, co jest odpowiedzią na pogarszającą się sytuację epidemiczną, czyli lawinowy wzrost zachorowań. Słowo lawinowy wydaje się bardzo uzasadnione, bowiem gdy przed tygodniem podsumowaliśmy wrzesień wskazaliśmy, że odnotowane 1352 zachorowań, to więcej niż razem wzięty okres od marca do końca sierpnia. Ostatnie 7 dni przyniosło jednak większą liczbę zachorowań.

Opublikowano w Magazyn

W sobotę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono kolejny rekord dzienny jeżeli chodzi o zachorowania na COVID-19 – 554 przypadki. Największym stwierdzonym ogniskiem są zakłady meblowe w Janikowie – 104 zakażenia.

Opublikowano w Inowrocław
sobota, 10 październik 2020 10:20

Dziura w budżecie państwa przekroczy 103 mld zł

Pierwotnie planowano pierwszy raz od bardzo dawna zrównoważony budżet państwa na 2020 rok, ale już w marcu raczej trzeba było się liczyć z tym, że w sytuacji światowej pandemii COVID-19 będzie to niewykonalne.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Styczeń 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31