Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 19 kwiecień 2024

Na samym początku wyjaśnienie – to były tylko ćwiczenia. Takie sytuacje jak palący się samolot na lotniskach nie zdarzają się zbyt często, ale każdy port musi być na taką sytuację przygotowany, dlatego chociażby przy Porcie Lotniczym Bydgoszcz funkcjonuje specjalna jednostka Straży Pożarnej. We wtorek 16 kwietnia odbyły się wspólne ćwiczenia służb kryzysowych symulujące zdarzenie z pożarem samolotu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W marcu z wizytą oficjalną do Bydgoszczy udał się wysoko postawiony reprezentant Obwodu Połtawskiego na Ukrainie, nad Brdę, gdzie miał się spotkać rzekomo z władzami Bydgoszczy. Nad Brdę jednak nie dotarł, bowiem ustalono, że w Krakowie wsiadł w samolot i poleciał do Portugalii. Sprawę ujawniło ukraińskie Państwowe Biuro Śledcze, które postawiło mu zarzuty związane z oszustwem i fałszerstwem.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 19 kwiecień 2024 17:53

Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Opublikowano w Regionalne

W przyszłym tygodniu w Strasburgu odbędzie się dość intensywna sesja Parlamentu Europejskiego, na której mają ostatecznie być przyjęte wszystkie dyrektywy nad którymi pracowano w tej kadencji, co do których przyjęcia jest wola polityczna. Następnie na dobre rozpocznie się kampania wyborcza zarówno ta ogólnoeuropejska, którą będziemy się starali relacjonować oraz polska kampania skupiona głównie wokół polityki krajowej. Ta kampania również wkrótce ruszy, bo do 2 maja muszą być zarejestrowani kandydaci na europosłów.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 19 kwiecień 2024 15:34

Ewa Koman nikogo nie poparła

Głos kandydatki na prezydenta Ewy Koman jest o tyle istotny, że zajęła ona w pierwszej turze trzecie miejsce z wynikiem o niecałe 3 punkty procentowe gorszym od Arkadiusza Fajoka. Ostatniego dnia kampanii Ewa Koman wraz z popierającym ją komitetem Porozumienie Samorządowe zabrała głos apelując do swoich wyborców, aby w niedzielę 21 kwietnia poszli na wybory. Koman nie zasugerowała już jednak na kogo mają głosować.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 19 kwiecień 2024 12:12

Regały na wymiar - jakie kupić?

Wybór odpowiednich regałów może odmienić każde pomieszczenie, nie tylko pod względem estetyki, ale również funkcjonalności. Regały na wymiar to rozwiązanie, które pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i dostosować meble do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. W tym artykule przedstawimy kluczowe aspekty, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na regały na wymiar.

Opublikowano w Polecane

W czwartek około godziny 15:27 przy ulicy Fordońskiej pod torami tramwaju znalazła się 15-latka, która poniosła śmierć na miejscu. Krąży plotka, że mógł ją popchnąć rówieśnik – policja informuje, że wszystkie scenariusze są weryfikowane, postępowanie nadzoruje prokuratura. To niestety już trzecia w tym roku ofiara śmiertelna starcia z tramwajem, a dopiero mamy kwiecień.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek przed siedzibą Teatru Kameralnego, gdzie odbywała się uroczysta sesja Rady Miasta Bydgoszczy, zebrali się rodzice i uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z siedzibą przy ulicy Dwernickiego. Szkoła cieszy się renomą w rankingach, ale ostatnio sytuacja w niej jest napięta. Rodzice obawiają się, że właściciel dąży do likwidacji placówki, ma dochodzić też do konfliktów między nim i nauczycielami.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 19 kwiecień 2024 10:32

Bydgoszcz musi być ambitna!

,Itaque ego hanc meam esse patriam prorsus numquam negabo, dum illa sit maior, haec in ea contineatur - to jeden z moich ulubionych cytatów Marka Tuliusza Cycerona, z dzieła De Re Publica” do którego zawsze chętnie wracam w takie podniosłe dni jak urodziny Bydgoszczy. W polskich przekładach ten cytat jest tłumaczony następująco - Dlatego pod żadnym pozorem nie wyprę się małej ojczyzny, która zawiera się w tamtej większej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu