Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 22 październik 2020

Very High Readiness Joint Task Force – VJTF – to siły szybkiej reakcji Paktu Północno-Atlantyckiego, które mają być gotowe do działania w ciągu 2-3 dni, jeżeli pojawi się realne zagrożenie dla sojuszu. W 2020 roku na czele rocznego dyżuru stoi Polska. Kluczową rolę w wypełnieniu tych sojuszniczych zobowiązań odgrywa I Brygada Logistyczna im. Kazimierza Wielkiego, której główna siedziba mieści się w Bydgoszczy. Jednostka jest także zaangażowana w przygotowanie polsko-litewskich ćwiczeń.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zaczęliśmy dostrzegać, że teleporady medyczne wymagają interwencji, szczególnie po przełomie wiosny i lata; widzieliśmy, że bywają one pretekstem do ograniczania dostępu do opieki zdrowotnej; przeprowadzono kontrole w 8400 poradniach POZ - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Opublikowano w Magazyn

Dodatki do wynagrodzeń medyków skierowanych do walki z COVID-19, zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione podczas leczenia i wprowadzenie prawa do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek – to kilka z rozwiązań zawartych w nowelizacji przyjętej w czwartek przez Sejm.

Opublikowano w Regionalne

W ramach ogłoszonego przez premiera Mateusza Morawieckiego inicjatywy ,,Pod biało-czerwoną” rząd zainteresowanym samorządom sfinansuje budowę masztów z biało-czerwoną flagą, dla upamiętnia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, która przypieczętowała niepodległy byt Polski. O wsparcie tej inicjatywy zaapelował do prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy radny Damian Polak.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 906 nowych zakażeń COVID-19, co pokazuje, że zbliżamy się powoli do przekroczenia tysiąca przypadków dziennie. Od początku pandemii w naszym województwie stwierdzono 10.523 przypadki, z powodu COVID-19 zmarło 125 osób. Obecnie mamy aktywne 8182 przypadki.

Opublikowano w Regionalne

Z wnioskiem do prezydenta Rafała Bruskiego o zawieszenie czasowe pobierania opłat za parkowanie w centrum, a także o zwiększenie liczby dostępnych miejsc o kolejne, zwróciła się radna Grażyna Szabelska. Radna wskazuje argumenty epidemiczne oraz fakt, że Bydgoszcz jest obecnie w czerwonej strefie. Radna Szabelska swój wniosek określiła jako pilny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przy łagodnych objawach, SARS-CoV-2 można przekazać innym przez czas nie dłuższy niż ok. 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA.

Opublikowano w Magazyn

Od poniedziałku trwa posiedzenie Sejmu na którym nowelizowane są przepisy dotyczące zwalczania pandemii COVID-19. W projekcie znalazł się chociażby nakaz noszenia masek, który ma być wprowadzony ustawowo, bowiem dotychczasowe zapisy – na bazie rozporządzenia Rady Ministrów – zdaniem sądów są niezgodne z Konstytucją. Lewica zarzuca rządowi, że tworzy prawo ,,na kolanie”.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek w murach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego gościł wiceminister ds. nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz, była to jego kolejna wizyta w Bydgoszczy w ostatnim czasie, głównie spowodowana zbudowaniem przez bydgoskich naukowców respiratora UCM01. W ostatnim czasie resort nauki na dalszy rozwój tej koncepcji przeznaczył 1 mln zł, co jest najbardziej wyrazistym wsparciem do tej pory.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31