Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 02 maj 2024

W połowie maja w Bydgoszczy odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Dni Narodowego Centrum Nauki (NCN). Doroczne wydarzenie na temat grantowego know-how to okazja do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi ubiegania się o finansowanie badań w NCN, ich realizacji i rozliczenia.

 

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj obchodzimy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jest to przedziwne święto narodowe, bowiem nie wywołuje jednoznacznych skojarzeń, a świadomość jej treści w społeczeństwie jest nikła. ,,Była to pierwsza w Europie i druga w świecie ustawa zasadnicza” - nie raz słyszymy 3 maja, to w pewnym sensie prawda i można powiedzieć jakiś powód do dumy, ale przecież to samo z siebie nic nie mówi konkretnego. Mniej mówi się już o tym, że Konstytucja 3 Maja przełamała niemoc polityczną, a wokół tego wydawałoby się bardziej sensownie budować narrację 3 majowego święta.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zatrzymaniu Grzegorza D., którego dokonało Centralne Biuro Śledcze, który miał w Argentynie grozić rosyjskiemu opozycjoniście i uderzyć na spacerze jego żonę. Chodziło o zastraszenie przeciwników Putina. Nas może dziwić jednak jak to się stało, że tego czynu dopuścił się bydgoszczanin, na drugim końcu świata. Warto pamiętać też o sprawie Tomasza Sz. sprzed kilku lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uruchomienie kierunku lekarskiego na Politechnice Bydgoskiej, które zapowiedziano na październik tego roku to jeden z najbardziej oczekiwanych w Bydgoszczy kierunków, za sprawą starań całej klasy politycznej, aby to mogło się ziścić. Politechnika oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zapowiadają też inne nowości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podinspektor Mariusz Gaik od wczoraj (1 maja) pełni obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy. Nowego szefa mają też toruńscy policjanci – został nim. insp. Witold Markiewicz, który od 2020 roku był komendantem miejskim w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu