Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 28 październik 2020

Na początku października w wieku 62 lat zmarł Zdzisław Cisowski – osoba może ie specjalnie widoczna we fleszu aparatów i kamer, ale odgrywająca kluczową rolę w promowaniu inicjatyw kresowych w Bydgoszczy, z których to wywodzi się wielu bydgoszczan, a także promotora i organizatora obchodów ku pamięci wydarzeń Bydgoskiego Listopada 1956.Rozpoczynając środową sesję Rady Miasta, radni upamiętnili go minutą ciszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Październikowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy odbyła się w trybie zdalnym z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną. Radni obradowali za pomocą systemu informatycznego,który jak się okazuje ma poważną wadę, umożliwia zabieranie jednoczesne głosu wielu radnym, co w praktyce doprowadziło do tego, że wystąpienia były zakłócane okrzykami oraz puszczaną muzyką.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 28 październik 2020 19:17

Wojewoda: Sytuacja jest bardzo poważna

W środę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 1216 nowych zachorowań na COVID-19, w poniedziałek było to 1,5 tys. - Sytuacja jest bardzo poważna – powiedział na konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Regionalne

Środowe protesty odbywają się pod hasłem porzucenia przez kobiety pracy na jeden dzień, stąd też wiele aktywistek była dzisiaj na urlopach. Protest rozpoczął się znacznie wcześniej niż w poprzednich dniach, bo o godzinie 12:00 na płycie Starego Rynku. Tam oprócz kilku przemówień tańczono i starano się dobrze bawić. Punktem kulminacyjnym ma być piątek, w ten dzień będzie jedna arena protestów – Warszawa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po kilku miesiącach Rada Miasta Bydgoszczy wróciła do zdalnego obradowania z powodu wejścia Bydgoszczy do czerwonej strefy. System informatyczny pozwala prowadzić bez fizycznej obecności radnych w ratuszu, w sposób zdalny – wadą tego sposobu procedowania jest łatwość sparaliżowania obrad.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sobota 31 października będzie ostatnim dniem w tym sezonie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, wraz z którym kończy się umowa Bydgoszczy z operatorem systemu BikeU Pierwotnie planowano rozpisać wieloletni przetarg, który uwzględniłby plany rozwoju BRA o kolejne stacje, chociażby zapowiadane w dzielnicach zachodnich, po zakończeniu modernizacji ulicy Grunwaldzkiej. Epidemia COVID-19 te plany jednak krzyżuje, bowiem spada zainteresowanie rowerem miejskim mieszkańców, takie tendencje odczuwają wszystkie duże miasta, które prowadziły rowery miejskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze we wrześniu marszałek Piotr Całbecki utrzymywał, że o tym jaki przewoźnik będzie obsługiwał dane trasy od grudnia bieżącego roku do aż 2035 roku zdecyduje przetarg, który miał być niebawem ogłoszony. Przetarg będzie jednak ogłoszony najprawdopodobniej w przyszłym roku, natomiast Województwo Kujawsko-Pomorskie chce na zasadzie powierzenia usługi zlecić wykonywanie przewozów na kolejny rok, do grudnia 2021 roku. Jest to efekt nacisków związkowców z Polregio, którzy sprawę wnieśli na Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31