Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 07 październik 2020
czwartek, 08 październik 2020 00:22

Enea rozpoczyna naprawę oświetlenia

W wielu miejscach Bydgoszczy po zmroku możemy spotkać ,,egipskie ciemności”, bo co prawda w tych miejscach latarnie są fizycznie, ale nie świecą, bowiem ich właściciel będąc w sporze z ratuszem, ich nie naprawiał. Udało się dogadać stronom co do zasad korzystania przez Bydgoszcz z latarni Enea Oświetlenie do końca 2021 roku. Enea rozpoczęła zatem naprawę popsutych latarni i problemy z oświetleniem powinny się zakończyć w ciągu miesiąca, ale wraz z postępem napraw w niektórych miejscach efekty mogą być widoczne dużo szybciej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj wojewoda poinformował o śmierci z powodu COVID-19 7 mieszkańców naszego województwa. Jest to najbardziej tragiczny dzień, jeżeli chodzi o liczbę ofiar, od początku pandemii. Łącznie do tej pory w naszym województwie zmarły 83 osoby. W ostatnich dniach widoczny jest wzrost dynamiki liczby zgonów.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj oficjalnie rok akademicki zainaugurował Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Tegoroczna inauguracja była istotna z wielu powodów, ale też trudna, bowiem z powodu epidemii COVID-19 aula przy ulicy prof. Kaliskiego nie była wypełniona, bowiem z uwagi na ostatnie wzrosty zakażeń starano się ograniczyć liczbę gości. Jak już wspominano wielokrotnie – pierwszy semestr będzie odbywał w trybie hybrydowym, z dużą liczbą zajęć prowadzonych zdalnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w całej Polsce odbywały się protesty rolników, którzy wyrażali swoją dezaprobatę dla uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która w praktyce uniemożliwi dalsze prowadzenie działalności hodowcom zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego. Protesty w różnych miejscach kraju były inne – przez Inowrocław odbył się głośny przejazd ciągników.

Opublikowano w Inowrocław

W środę w całej Polsce odbywają się protesty rolników, będące odpowiedzią na nowelizację przepisów o ochronie zwierząt, które w praktyce mają doprowadzić do zakazu w Polsce hodowli zwierząt na futra oraz stosowania uboju rytualnego. W Bydgoszczy ponad stu rolników zebrało się na płycie Starego Rynku, elementem charakterystycznym ich zgromadzenia była trumna z napisem ,,Polscy hodowle idą do piachu”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj prezydent Andrzej Duda zaprzysiężył nowy rząd Mateusza Morawieckiego, w związku z jego rekonstrukcją. Do rządu jako wicepremier wszedł lider PiS Jarosław Kaczyński, doszło również do zmiany na stanowisku ministra rolnictwa – związanego z naszym województwem Jana Krzysztofa Ardanowskiego wymienił Grzegorz Puda, wcześniej wiceminister w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31