Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 03 wrzesień 2020

Pod koniec sierpnia w rosyjskich mediach pojawiła się sugestia, że protesty przeciwko Aleksandrowi Łukaszence na na Białorusi są koordynowane przez wojskowe Centrum Działań Psychologicznych z siedzibą w Bydgoszczy. Do tej sprawy odniósł się minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który stwierdził, że są to teorie nieprawdziwe.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Sąd Rejonowy w Bydgoszczy ukarał wybranego z list PiS radnego Bogdana Dzakanowskiego grzywną za zniszczenie banerów przed budynkiem Sądu Okregowego w Bydgoszczy, w wysokości 500 zł. Prokuratura wnosiła o ukaranie go za przestępstwo kradzieży banerów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W podobnym okresie, gdy poseł Grzegorz Braun na Facebook-u wrzucał nagrania z protestu ze swoim udziałem Berlinie, którego uczestnicy twierdzili, że nie ma żadnej pandemii COVID-19 i że jest to wytwór światowego spisku, węgierska posłanka Dóra Dúró, najbardziej skrajnej formacji (w kierunku prawicowym) w węgierskim parlamencie MiHazank opublikowała również na Facebook-u zdjęcie ze swoimi dziećmi, które powróciły po wakacjach do szkoły. Pociechy parlamentarzystki grzecznie miały założone maseczki ochronne. Ten przykład pokazuje różnice pomiędzy polską i węgierską klasą polityczną.

Opublikowano w Magazyn

Nauczyciele obawiają się zakażenia koronawirusem, chaosu, zatłoczonych sal, dodatkowych obowiązków, a także presji ze strony rodziców - wynika z sondażu Fundacji Ja, Nauczyciel dotyczącego powrotu do szkół w czasie epidemii. Aby poczuć się bezpieczniej, oczekują m.in. mniej licznych klas.

Opublikowano w Regionalne

Obiekt roboczo nazwany rondem Miedzyń to ważny punkt komunikacyjny pomiędzy Bydgoszczą, a gminą Białe Blota. Rondo zbudowano wzdłuż ulicy Szubińskiej, ale komunikuje również zjazd w kierunku Miedzynia oraz Trzcinca. Przez ostatni okres ze zjazdu na Miedzyń nie można było korzystać z powodu prac budowlanych.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 03 wrzesień 2020 10:38

Węgry: kara więzienia za fake newsa

Wyrok roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata orzekł w środę sąd węgierski za rozprzestrzenianie niezgodnej z prawdą informacji, że jedna w miejscowości jest ośrodkiem zakażeń koronawirusem – poinformowała rejonowa prokuratura.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku miesięcy Czyżkówko z Jachcicami/Piaskami łączy kładka nad Brdą, która powstała na wysokości skrzyżowania ulicy Siedleckiej ze Świekatowską. Kładkę zbudowało Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, bowiem inwestycja związana z budową nowego ciepłociągu wymagała budowy przejścia nad rzeką, przy tej okazji pomyślano o pieszych, co się oczywiście chwali.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30