Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 10 sierpień 2021

W lipcu sejmowa Komisja Zdrowia uchwaliła plan placy na drugą połowę 2021. Posłów z okręgu bydgoskiego może ucieszyć fakt, że w tym planie nie ma posiedzenia poświęconego obywatelskiemu projektowi uchwały w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. A co za tym idzie, ten trudny politycznie temat nie będzie męczył naszych wybrańców w najbliższych miesiącach.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek premier poinformował o włączeniu do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad do 2030 roku odcinków drogi ekspresowej S-10, co uruchamia źródła finansowania inwestycji.. We wtorek o szczegółach była mowa na Paramentarnym Zespole ds. Budowy Drogi Ekspresowej S-10.

Opublikowano w Regionalne

W środę Sejm najprawdopodobniej będzie głosował nad ustawą grupy posłów PiS, której wejście w życie wymusi zmianę właściciela telewizji TVN, bowiem amerykański koncert Discovery nie będzie mógł posiadać dalej większościowego pakietu udziałów. Dzisiaj natomiast w całej Polsce odbywały się wiece w obronie TVN i w obronie wolnych mediów. Również ponad sto osób zebrało się na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj miało miejsce otwarcie ofert przetargu na obslugę wieloletnią11 linii pasażerskich w latach 2023-2030. Do końca przyszłego roku te linie obsługuje prywatny przewoźnik Irex-Trans, który wygrał poprzedni przetarg. Swoje oferty w tym przetargu zlożyło czterech przewoźników.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Infrastruktury zaaktualizowało Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych i Autostrad do 2030 roku z perspektywą do 2033 roku (nowa nazwa programu). Z punktu widzenia naszego regionu istotną zmianą jest ujęcie kolejnych odcinków drogi ekspresowej S-10.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek pod wieczór przy ulicy Mostowej stanęli aktywiści eksponując banery, w których domagali się zakazania przewozu zwierzat na uboj na dalekie odległości. Była to akcja informacyjna mająca uświadomić bydgoszczan o dramacie jaki przeżywają zwierzęta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny Dobromir Szymański daje Prawu i Sprawiedliwości ultimatum – jego niespełnienie będzie oznaczało opuszczenie klubu Zjednoczonej Prawicy w Radzie Miejskiej w Inowrocławiu. Jest to odpowiedź na wyrzucenie z rządu Anny Korneckiej za krytykę części założeń Nowego Ładu. Sytuacja pokazuje też jak napięta jest sytuacja w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica