Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 sierpień 2021

Na wysokości Solca Kujawskiego pojawiły się bibloardy z informacją ,,budujemy S-10” ze zdjęcie posła Piotra Króla oraz logotypem podobnym do Ministerstwa Infrastruktury, z podpisem Komisja Infrastruktury, jakby to była oficjalna kampania komisji.  Poseł Król ministrem nie jest, a zasług większych dla realizacji tej inwestycji od pozostałych parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości raczej nie włożył.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu wicewojewoda Józef Ramlau prosił mieszkańców naszego województwa, aby się szczepili, jednocześnie obiecując pieniądze dla gmin, w których wyszczepialność najszybciej wzrośnie. Nie ma się czemu dziwić, bo sytuacja jest fatalna – w naszym województwie nie zaszczepiliśmy jeszcze nawet połowy populacji – w ostatnim tygodniu tempo szczepień spadło do około 26 tys. tygodniowo, jak będzie dalej spadać to być może do połowy dotrzemy we wrześniu, gdy bardzo prawdopodobny będzie szczyt czwartej fali.

Opublikowano w Regionalne

O tym, że wciąż świat i Europa borykają się z pandemią COVID-19 swiadczy to, że musimy borykać się z utrudnieniami przy przeraczaniu granic. Wielka Brytania obywateli przybywających z innych krajów dzieli na trzy kategorie – zieloną grupę (bez restrykcji przy przekraczaniu granic), bursztynową grupę (obowiązkowe testy lub kwarantanna, bądź pełne zaszczepienie) oraz czeroną listę z najbardziej surowymi zasadami.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 17 sierpień 2021 06:07

Bydgoszcz wstrzymuje opłaty adiacenckie

Opłatą adiacencka zgodnie z ustawą może być nakładana na właścicieli nieruchomości, którzy wskutek takich działań jak podział nieruchomości oraz budowy infrastruktury ze środków publicznych, gdy prowadzą one do wzrostu wartości nieruchomości. Opłatę może nakładać prezydent – w Bydgoszczy rezygnuje się z niej z uwagi na brak efektywności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Marzec 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica