Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 23 sierpień 2021

Pierwszy raz wybudowanie obwodnicy Białych Błot, w przedłużeniu wychodzącej z Bydgoszczy ulicy Szubińskiej pojawiły się pod koniec 2017 roku, wówczas kilka samorządów zadeklarowało współpracę. Dopiero jednak teraz, pod koniec lipca udało się rozpisać przetarg na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. Postępowanie wykonawcy jednak nie wyłoniło, bowiem żadna firma nie złożyła oferty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sierpień zbliża się ku końcowi, a wciąż nie wiemy kto będzie woził pasażerów pociągami regionalnymi od połowy grudnia. Co więcej nie ogłoszono jeszcze przetargu, choć miał on zostać rozpisany najpóźniej na wiosnę. W tej sprawie najbardziej jednak uderza brak transparentności ze strony Urzędu Marszałkowskiego, stąd też jako mieszkańcy i pasażerowie spodziewać możemy się wszyskiego.

Opublikowano w Regionalne

W 2017 roku Młodzież Wszechpolska puściła w obieg akty ,,politycznego” zgonu prezydentów największych miast, miał być to happening. Nabrał on jednak innego znaczenia, gdy w 2019 roku na oczach ludzi zamordowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Samorządowcy nie kryją rozgoryczenia, że tego typu akty nawoływania do nienawiści są przez prokuraturę umarzane.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 23 sierpień 2021 12:29

Muzycy na rowerze zrobili na Starym Rynku furorę

Sześciosobowy rower to dzisiaj rzadki widok, a jeżeli przemieszczaja się na nim muzycy, którzy na instrumentach dają obwoźny koncert to tym bardziej. W niedzielne popołudnie dość sporą liczbę gości Starego Rynku zafascynowała grupa Big Bike Orchestra.

Opublikowano w Bydgoszcz

II wojna światowa, której kolejną rocznicę będziemy wspominać za kilka dni, niesie za soba wiele tramatycznych wspomnień, są to chociażby masowe egzekucje polskiej inteligencji, o których na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy przypomina pomnik. Mówimy tutaj jednak o zbrodni z jesienia 1939 roku, pierwszych miesięcy wojny. Ostatnio archeologodzy zakończyli ekshumację nawet 600 ludzkich szczątków osób zamodowanych w 1945 roku, gdy Niemcy wojnę już przegrywali.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Styczeń 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica