Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 26 sierpień 2021

Od środy 1 września przy ulicy Kaliskiego w Bydgoszczy będzie funkcjonować Politechnika Bydgoska. Oficjalne uroczystości zaplanowano na wtorek 31 sierpnia, które wpiszą się w obchody 70. lecia uczelni technicznej – obchody, które wstępnie planowano inaczej, ale pandemia wymusiła ich przesunięcie na teraz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Włoska firma Impressa Pizzarotti, która w nie najlepszej atmosferze opuściła plac budowy drogi ekspresowej S-5 zapłaciła do tej pory ponad 104 mln zł kar umownych, to jednak nieco więcej niż połowa kar naliczonych przez GDDKiA należności, które państwo polskie chce w całości wyegzekwować. Pierwotnie te odcinki miały zostać oddane do użytku w 2019 roku, odcinek Białe Błota – Szubin nawet jeszcze w 2018 roku. Aktualny harmonogram zakłada oddanie tego ostatniego odcinka jesienią przyszłego roku, natomiast od Nowych Marz do węzła Aleksandrowo w sierpniu 2023 roku.

Opublikowano w Regionalne

26 sierpnia polski Kościół obchodzi uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, w którym oddaje się hołd Matce Bożej w wizerunku na Cudownym Obrazie. W sumie odpustowej na Jasnej Górze przewodniczył prymas Polski, jednocześnie metropolita gnieźnieński abp. Wojciech Polak, który w homilii poparł apel papieża o szczepienie się oraz odniósł się do trwającego kryzysu migracyjnego.

Opublikowano w Magazyn

Badania naukowe są jednoznaczne. Trudno mi czasem zrozumieć, co kieruje Polakami, którzy nie chcą skorzystać ze szczepień przeciwko COVID-19 - stwierdził w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Opublikowano w Magazyn

Przebudowa płyty Starego Rynku jest jedną z najbardziej krytykowanych inwestycji w Bydgoszczy, głównie za sprawą plam jakie pojawiły się na kamiennych płytach, których jakość jest kwestionowana. Najwyższa Izba Kontroli w lipcu potwierdziła niespełnianie norm przez zastosowany kamień zarzucając ZDMiKP, że odebrano inwestycje bez ,,należytej staranności”. Prezydent Rafał Bruski broni jednak ZDMiKP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiosną PKS Chojnice zawiesiło przewozy autobusowe z Chojnice przez Sępólno Krajeńskie do Bydgoszczy. W tej sprawie interweniowali jeszcze wiosną posłowie Jan Szopiński i Bartosz Kownacki. Najprawdopodobniej uda się przywrócić autobusy od 1 września, dzięki dopłacie z budżetów państwa i województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica