Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 31 sierpień 2021

Według wszystkich prognoz, które mamy z Ministerstwa Zdrowia, nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, także w dłuższej perspektywie czasowej - powiedział we wtorek, w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

 

Opublikowano w Regionalne

Panele fotowoltaiczne na przestrzeni 300 hektarów – tak ma zostać zagospodarowana przestrzeń obecnie trawiasta Portu Lotniczego Bydgoszcz. O tym, że finalizowana jest tego typu inwestycja dowiedzieliśmy się na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa od marszałka Piotra Całbeckiego. Ogromną elektrownie solarną ma tworzyć prywatny podmiot.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wartość polskiego rynku gier na koniec ubiegłego roku wzrosła już do blisko 2,5 mld zł. Największy udział w tym wzroście miały gry mobilne, z których przychody przekroczyły 1 mld zł, rosnąc o 12 proc. r/r – wynika ze styczniowego raportu „Kondycja polskiej branży gier 2020”. Na całym świecie gry mobilne to najszybciej rosnący segment całego rynku, który odpowiada już za blisko połowę jego łącznych przychodów, a firmy z Polski coraz wyraźniej zaznaczają na nim swoją pozycję. Szybki wzrost rynku gier powoduje jednak, że na specjalistów gamedev jest w tej chwili ogromne zapotrzebowanie. Branża należy do najatrakcyjniejszych pod względem pracodawców, ale firmy muszą konkurować o talenty.

Opublikowano w Magazyn

W marcu 2020 roku niemiecka Lufthansa, podobnie jak RyanAir i PLL LOT zawiesiła loty do Bydgoszczy. O ile RyanAir i PLL LOT później, gdy sytuacja epidemiczna się poprawiła wracali, o tyle w przypadku niemieckich linii przez 1,5 roku nie widzieliśmy żadnego samolotu w Bydgoszczy. Lufthansa najprawdopodobniej wróci na przełomie października i listopada. Może być to symboliczny moment.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od początku sierpnia słyszymy opinie, że jesteśmy już w trakcie IV fali COVID-19, jedyną niewiadomą jest to jaka będzie jej skala. Z tygodnia na tydzień notujemy wzrost zakażeń, podobnie jak to miało miejsce w sierpniu 2020 roku.

Opublikowano w Regionalne

Zdobienie ścian budynków poprzez murale stało się ostatnio w Bydgoszczy modne. Ich powstawanie motywują też władze Bydgoszczy ogłaszając konkursy i fundując nagrody twórcom murali. Do 15 października powstać ma jednak zupełnie coś nowego w Bydgoszczy – pierwszy ekologiczny mural.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica