Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 22 październik 2022
niedziela, 23 październik 2022 00:10

We wtorek wystartuje ,,eksperyment” z Park&Ride

Od wtorku zacznie funkcjonować parking typu Park&Ride przy Węźle Zachodnim, przy samej parafii pw. św. Antoniego. Parking ten wybudowano już kilka miesięcy temu, od wtorku będzie trzeba za niego jednak płacić. W zamian kierowca i pasażerowie otrzymają prawo do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tymi słowami prezydent Rafał Bruski określił tegorocznych laureatów Bydgoskich Autografów, którzy złożyli swoje pamiątkowe tablice na symbolicznej ulicy Długiej. W sobotę odbyła się uroczystość uczczenia w ten sposób redaktor Hanki Sowińskiej oraz rodziny Abramczyków, właścicieli firmy zajmującej się przetwórstwem ryb obecnej na rynkach całego świata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czysty krzem ze zużytych modułów fotowoltaicznych już dziś, w warunkach laboratoryjnych, potrafią odzyskać naukowcy z Politechniki Gdańskiej. Teraz zbadają, czy opracowaną przez nich technologię można wdrożyć na skalę przemysłową. Na tym kosztownym pierwiastku bazuje nie tylko fotowoltaika, ale i cała elektronika. Rozwiązanie z PG pozwoli na ograniczenie zużycia cennych materiałów i energii w procesach dalszej produkcji oraz ilości odpadów.

Opublikowano w Magazyn

Ponad 80 proc. Polaków przyznaje, że miało kontakt z dezinformacją i fałszywymi newsami. Mimo to większość z nas korzysta ze źródeł informacji obarczonych największym ryzykiem zafałszowania – wynika z badania Fundacji Digital Poland. Szczególnie narażoną grupą jest młodzież, która czerpie wiedzę przede wszystkim z mediów społecznościowych. Zdaniem ekspertów należy zadbać o włączenie do podstaw programowych zajęć szerzących wiedzę o tym, jak weryfikować informacje. Potrzebne są też regulacje prawne, które ochronią odbiorców treści.

Opublikowano w Regionalne

W pierwszych dniach po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w Bydgoszczy widoczne było ogromne zaangażowanie osób, chcących pomagać Ukraińcom. Z czasem to zaangażowanie znacznie zmalało, jutro (23 października) będzie jednak okazja, aby zrobić coś razem. W Młynach Rothera odbędzie się akcja plecenia siatek maskujących, które trafią do ukraińskich żołnierzy na froncie.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 22 październik 2022 07:58

Marszałek wybrał prezesa portu bez konkursu

Były wicemarszałek województwa Edward Hartwich został wybrany na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz, pełni jednocześnie funkcję dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy (nie wiadomo czy z tej funkcji teraz zrezygnuje). Hartwich jest związany z Platformą Obywatelską, ale można odnieść wrażenie, że tego kroku nikt w Toruniu nie konsultował z bydgoskimi strukturami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29