Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 26 październik 2022

W lipcu przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy Michał Sztybel skierował do Kancelarii Premiera zapytanie o los bydgoskich wniosków do Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – dokładniej chodziło o odrzucone projekty: budowy dwóch kąpielisk miejskich, rozbudowy Toruńskiej wraz z infrastrukturą rowerową oraz modernizacji śluz nad Kanałem Bydgoskim. Do dzisiaj Kancelaria Premiera nie odniosła się do sprawy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym roku policjanci w Polsce wystawili mandaty na łączną sumę wynoszącą ponad miliard złotychMandaty najczęściej kojarzą nam się z nieprzepisową jazdą samochodem lub z zakłócaniem porządku publicznego. Nie są to jednak jedyne sytuacje, w których można otrzymać karę finansową. „Nieznajomość prawa szkodzi” – w tym przypadku o aktualności tego powiedzenia można się dotkliwe przekonać. Mandatem może skończyć się np. wycieczka do lasu na grzyby lub spacer z naszym pupilem, jeżeli nie znamy konsekwencji złamania pewnych przepisów. A w niektórych przypadkach za recydywę, oprócz kary finansowej grozi nawet odpowiedzialność karna i ograniczenie wolności! Trzeba znać prawo i nie nadwyrężać swojego portfela, który i tak już cierpi z powodu inflacji wynoszącej ponad 17% i rosnących wydatków za energię czy ogrzewanie. Co warto zatem wiedzieć o nietypowych przewinieniach, za które możemy zostać ukarani, by nie narażać się na mandat i niepotrzebny stres? O tym w kolejnym materiale Intrum z cyklu ,,Ogarniam finanse”!

Opublikowano w Magazyn
środa, 26 październik 2022 14:00

Zobaczcie ostatnią dekadę z Portalem Kujawskim

Przygotowaliśmy krótki klip, na którym nawiązujemy do pierwszego naszego wideo reportażu oraz pokazujemy wiele istotnych wydarzeń, które przez ostatnie 10 lat rejestrowały nasze kamery. Zapraszamy do oglądania:

Opublikowano w Regionalne

Tak jak można było przewidzieć dyskusja o uchwale nazywającej Plac Praw Kobiet tuż przed samą siedzibą bydgoskiego Prawa i Sprawiedliwości (plac przed dawną ,,Drukarnią). W tym miejscu przed dwoma laty rozpoczynały się protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji eugenicznych. Zresztą z inicjatywą nazwania tego miejscu Placem Praw Kobiet wyszły organizacje zaangażowane w tamte protesty. Pojawienie się tego tematu obudziło na Radzie Miasta gorące emocje, które miały miejsce przed dwoma laty.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek 25 października w Toruniu obradował Konwent Prezydentów Miast Kujawsko-Pomorskiego z udziałem włodarzy pięciu największych miast. Przyjęli oni zgodnie stanowisko, w którym wskazują na potrzebę wspierania przez rząd transformacji energetycznej samorządów.

Opublikowano w Regionalne

Przed tygodniem oddano do użytku basen przyszkolny na Miedzyniu, o który mieszkańcy walczyli przez wiele lat. Patrząc na atmosferę jaka panowała przy otwarciu poprzednich basenów, tym razem nie brakuje ocen krytycznych samego podjęcia tej inwestycji, w przestrzeni publicznej krąży nazwijmy to plotka, iż basen ten powstał kosztem komunikacji miejskiej. Samo powielanie tej plotki uderzać może w mieszkańców Miedzynia, wręcz przyklejać im egoizm, stąd też uważam, że należy sprawę dogłębnie wyjaśnić. Jak się okazuje nie jest to specjalnie trudne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31