Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 03 listopad 2022

Obecnie mamy do czynienia z łączeniem funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz – pełniący obie funkcję jednocześnie były wicemarszałek województwa Edward Hartwich z zarobkami w okolicach 35 tys. zł miesięcznie jest jednym z lepiej wynagradzanych osób w kujawsko-pomorskim, ale też w Polsce, przewyższając znacznie uposażenie prezydenta Andrzeja Dudy. Z Bydgoszczy płynie oczekiwanie, aby do Portu Lotniczego poszukać mimo wszystko doświadczonego w branży lotniczej menedżera, aby przyśpieszyć jego rozwój.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Inteligentna forma internowania” - tak o powoływaniu do wojska na rzekome ćwiczenia osób, które wcześniej angażowały się Solidarności i w opinii komunistów byli zagrożeniem dla ustroju mówił gen. Wojciech Jaruzelski. Akcja masowego powoływania opozycjonistów do wojska miała miejsce głównie 3 i 4 listopada 1982 roku. Dzisiaj – 40. lat po tym w Bydgoszczy odbyły się centralne obchody poświęcone pamięci o tej formie represji, o której wciąż panuje w społeczeństwie mała świadomość.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tężnie solankowe to jeden z symboli Inowrocławia, jednocześnie element budujący potencjał turystyczny miasta w dziedzinie turystyki uzdrowiskowej. Od kilu lat władze Inowrocławia prowadzą systematyczny remont tężni. Niedawno rozstrzygnięto przetarg na kolejny etap.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 03 listopad 2022 12:18

Rower aglomeracyjny w kryzysie

Wraz z końcem października dobiegł końca kolejny sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego - ze statystyk ZDMiKP wynika, że w tym sezonie rowery wypożyczono ok. 54 tys. razy, przez 6 tys. użytkowników. To niewiele jak spojrzymy na 2018 rok, gdy wypożyczeń było prawie 400 tys.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiaj wciąż jest wiele niewiadomych co do tego jak będą wyglądały fundusze europejskie dla kujawsko-pomorskiego w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, kluczowe pytanie jest też kiedy będą one dostępne, bowiem póki co przed nami jeszcze przynajmniej kilka tygodni negocjacji kluczowego dla nich dokumentu: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (FEKiP). Są jednak już pewne konkrety, o których warto już teraz rozmawiać, abyśmy jako mieszkańcy województwa nie zostali postawieni przed faktami dokonanymi.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek 1 listopada w Bydgoszczy obowiązywała bezpłatna komunikacja miejska, dodatkowo linie prowadzące na cmentarze zostały wzmocnione dodatkowymi kursami – komunikat władz był tutaj jednoznaczny, zachęcanie do wyboru transportu zbiorowego, aby uniknąć korków, w szczególności pod cmentarzami. Jak spojrzymy na dane z aplikacji Traffic Index można powiedzieć, że był to szczególnie ciekawy 1 listopada.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31