Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 14 maj 2023

Za nami kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów w Bydgoszczy, jak co roku cieszyła się ona dużym zainteresowaniem zwiedzających. Po raz kolejny na mapie Europejskiej Nocy Muzeów znalazł się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille, w tym roku oferta była jednak ,,na bogato”. Próbowali ją nam pokazać w pigułce nauczyciele Michał Frąszczak i Maciej Basiński – trudno co prawda to nazwać pigułką, bo jak widać do zobaczenia jest dość sporo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na zlecenie spółki CPK opracowano Horyzontalny Rozkład Jazdy, z myślą wprowadzenia go od 2050 roku. Perspektywa na dzisiaj bardzo odległa w czasie, ale co może niepokoić, to wręcz spadek znaczenia Bydgoszczy jako węzła kolei pasażerskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

O ile udało się przyjąć regulację, które mogą uchronić polski rynek przed zalewem zboża importowanego z Ukrainy, to wciąż problemem jest zalegające w polskich magazynach zboże, którego przez ostatnie miesiące się sporo nazbierało. Zdaniem niektórych ekspertów szansę na jego wyeksportowanie przed zbliżającymi się żniwami jest niewielkie bez kontaktów handlowych w świecie.

Opublikowano w Regionalne

PKP Intecity, które od wielu lat zapowiadało uruchomienie pociągu relacji Gdynia – Bydgoszcz – Praga nabrało wody w usta, jednocześnie ta spółka blokuje uzyskanie dostępu do torów na tej trasie przez czeskiego przewoźnika RegioJet, który chciał jeździć z Bydgoszczy do Pragi już od grudnia 2021 roku. Sprawa jest w sądzie, a jako pasażerowie z powodu praktycznie braku konkurencji płacimy więcej za bilety.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30