Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 29 maj 2023

Przez ostatnie 3,5 miesiąca przy Placu Teatralnym pracowali archeolodzy, którzy prowadzili prace przed rozpoczęciem budowy IV kręgu Opery Nova. Kierujący tymi pracami archeolog Robert Grochowski opisuje je jako ogromny sukces z punktu widzenia naukowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wolfgang Schmieder będący historykiem sztuki, zapamiętany zostanie głównie z opublikowania w 1950 roku w Lipsku katalogu dzieł jednego z najwybitniejszych kompozytorów w dziejach ludzkości Johanna Sebastiana Bacha, który zatytułował Bach Werke Verzeichnis. Jego dzieło w kształceniu muzykologów jest wykorzystywane do dzisiaj. Dwójka samorządowców dla przypomnienia tej postaci ufundowała tablicę.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dzisiejszym wydaniu skupiamy się głównie na ukraińskim froncie, gdzie Rosjanom udało się zmusić ukraińskie siły do cofnięcia się z Bachmutu na jego obrzeże, bitwa o to miasto toczy się od sierpnia 2022 roku i dla Rosjan oznaczała utratę około 100 tys. żołnierzy, z tego 20 tys. zabitych. W rosyjskich mediach ta sprawa przedstawiana jest propagandowo, ale zdaniem ekspertów nie przynosi to specjalnej korzyści Rosji, są nawet głosy, że wkrótce Rosjanie i tak będą musieli się cofnąć.

Opublikowano w Magazyn

Inowrocław pozyskał z programu REACT-EU prawie 93 tys. zł na wymianę oświetlenia na energooszczędne typu LED, z racji tego, że program ten dotyka jedynie dróg wojewódzkich, zmodernizowane zostanie oświetlenie przy ulicy Pakoskiej. Unia sfinansuję tę modernizację w 100%.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

Opublikowano w Regionalne

Przed dwoma tygodniami doszło do awarii promu pomiędzy Solcem Kujawskim i Czarnowem, w rezultacie pasażerowie musieli zostać ewakuowani, a kierowcy stracili dostęp do swoich pojazdów na kilka godzin - Prom z winy operatora utracił sterowność, zadziałały systemy cumownicze - odcina się od odpowiedzialności za ten incydent marszałek Piotr Całbecki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na skrzyżowaniu ulic Magnuszewskiej i Glinki od jakiegoś czasu funkcjonuje najnowocześniejsza stacja PKN Orlen, która jest prawie samowystarczalna energetycznie. Koncern jest zadowolony z pierwszych efektów tego pilotażu, dlatego podobne ,,modelowe” stacje będą powstawać w całej Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30