Jesteś tutaj: HomeInowrocławRozpoczęły się zapisy na mieszkanie, które powstanie z rządowego programu

Rozpoczęły się zapisy na mieszkanie, które powstanie z rządowego programu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 12 lipiec 2023 10:58
Rozpoczęły się zapisy na mieszkanie, które powstanie z rządowego programu Wizualizacja

Przy ulicy Wojska Polskiego na inowrocławskim Rąbinie powstanie budynek mieszkalny, w którym znajdzie się 107 lokali mieszkalnych. Od wtorku 11 lipca rozpoczął się nabór wniosków. Budynek powstania w ramach inicjatywy budownictwa społecznego, przez co lokale powinny być nieco tańsze niż na rynku komercyjnym.

 

Koszt inwestycji szacuje się na 34 mln zł, budynek zbuduje SIM Bydgoski, czyli Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, partnerem inwestycji jest Miasto Inowrocław. Budynek będzie dedykowany tym osobom, których stań na regularne opłacanie czynszu, ale z uwagi na zbyt niskie dochody nie mają szans na uzyskanie kredytu hipotecznego. Nabór wniosków inowrocławski ratusz prowadzić będzie do 15 września w siedzibie przy Alei Ratuszowej 36. Po jego zakończeniu wnioski przejdą ocenę.

 

Wizualizacja planowanego bloku

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu