Jesteś tutaj: HomeInowrocławNowy rok szkolny – policjanci przypominają o bezpieczeństwie

Nowy rok szkolny – policjanci przypominają o bezpieczeństwie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 04 wrzesień 2023 12:59
Nowy rok szkolny – policjanci przypominają o bezpieczeństwie Fot: KPP Inowrocław

W tym roku nietypowo, bo dopiero 4 września rozpoczął się nowy rok szkolny, takie są jednak prawidła kalendarza na 2023 rok. W powiecie inowrocławskim policjanci rozpoczynają go od akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”, która ma uczuli na to jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

W poniedziałek w okolicach szkół pojawiły się policyjne patrole, które miały być sygnałem dla kierowców, aby w pobliżu szkół zwalniali. Przy tej okazji instruowano też najmłodszych o podstawowych zasadach, do których należy przede wszystkim upewnienie się przed wejściem na jezdnie, że nic nie jedzie. W starciu z rozpędzonym pojazdem pieszy zawsze jest na pozycji przegranej.

 

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu zachęca też rodziców, aby wyposażyli swoje dzieci w odblaski, które zwiększają ich widoczność.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Październik 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu