Jesteś tutaj: HomeInowrocławCoraz więcej nazwisk, które mogą wystartować na prezydenta Inowrocławia

Coraz więcej nazwisk, które mogą wystartować na prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 05 luty 2024 19:37

Po odejściu wieloletniego prezydenta Ryszarda Brejzy do Senatu, w Inowrocławiu nie brakuje chętnych, aby zabiegać o urząd prezydenta. Może to wynikać z tego, że Brejza był trudnym przeciwnikiem do pokonania – o czym świadczy prawie 20 lat rządów, a teraz rozpoczyna się nowy rozdział. Na razie oficjalnie znamy dwa nazwiska.

Mowa o byłych wiceprezydentach u Brejzy – pełniącego obecnie obowiązki prezydenta Wojciecha Piniewskiego oraz byłej wiceprezydent Ewie Koman. Ostatnie dni pokazały, że pomiędzy tymi kandydatami, których popierają osoby, które przez te lata współrządziły z Brejzą, ma miejsce coraz większy konflikt.

 

Niemal pewne jest, że na urząd prezydenta wystartuje też Marek Słabiński, który od końca listopada pełnił obowiązki prezydenta przez niemal miesiąc, choć Słabiński uważa, że w świetle prawa premier Tusk nie mógł go odwołać, zatem nadal uważa się za pełniącego obowiązki.

 

Wiele osób Słabińskiego utożsamia z PiS-em, ale według naszych informacji pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości wystartuje ktoś inny. Najprawdopodobniej będzie to poseł Bartosz Kownacki.

 

W październiku, gdy Ryszard Brejza wystartował do Senatu, co pozwalało spekulować, że najprawdopodobniej jego rządy Inowrocławiem się zakończą, jako pierwszy chęć kandydowania na prezydenta jako niezależny wyraził też Arkadiusz Fajok.

 

Dużo niejasnych kwestii rozstrzygnie się na dniach bowiem do przyszłego poniedziałku (12 lutego) muszą być zarejestrowane komitety wyborcze.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu