Jesteś tutaj: HomeInowrocławRyszard Brejza poparł Wojciecha Piniewskiego

Ryszard Brejza poparł Wojciecha Piniewskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 02 kwiecień 2024 12:03

Z jednej strony oficjalne poparcie wieloletniego prezydenta Ryszarda Brejzy dla kadydata Koalicji Obywatelskiej Wojciecha Piniewskiego wydawalo się naturalne, ale z racji tego, że część byłego zaplecza prezydenckiego Brejzy wspiera Ewę Koman – zresztą byłą zastępczynie Brejzy – nie dla wszystkich wyborców to musiało wydawać się takie oczywiste.

 

Chciałbym aby mój następca wspólnie z radnymi, zapewnił kontynuację zaplanowanych i przygotowanych za mojej kadencji inwestycji, wzbogacając je o kolejne pomysły możliwe do wdrożenia a tak oczekiwane przez Was – napisał na Facebook-u senator Ryszard Brejza, który tak ocenia kandydatów na urząd prezydenta - Wszyscy kandydaci poza jednym sprawiają wrażenie jakby stanęli na bieżni naszego pięknego stadionu i ruszyli w biegu w konkurencji, kto więcej obieca.  Do biegu w konkurencji skąd weźmiemy pieniądze na realizację obietnic nie było już tylu chętnych. Kreując fałszywy ciemny obraz Inowrocławia nie wypadało przyznać, że biegnie się na stadionie wybudowanym za mojej kadencji. Nazwisko Brejza w tym kontekście jest dla większości kandydatów jak woda święcona dla diabła. To samo wrażenie wywołuje stan wiedzy łączący się z poczuciem odpowiedzialności za finanse publiczne. Nie chciałbym swoich oszczędności powierzyć ludziom beztroskim lub bez należytej wiedzy.

 

Tym jedynym słusznym kandydatem, według senatora Brejzy jest właśnie Wojciech Piniewski - Apeluję i proszę Was wszystkich o udział w wyborach i rozważenie oddania swojego głosu na Wojciecha Piniewskiego, jako kandydata KO na Prezydenta Inowrocławia. Był to mój wieloletni zastępca, człowiek o nieskalanej opinii, doskonałej wiedzy samorządowej, pracowity i godny zaufania. Jego program jest programem realnym, możliwym do realizacji i zapewnienia rozwoju Inowrocławia.

 

Senator Ryszard Brejza prezentuje jednak głos bardziej wyważony od kandydatów Koalicji Obywatelskiej z Inowrocławia. Gdy KO w Bydgoszczy ostro atakuje Porozumienie Samorządowe, senator stwierdza, że sensownych kandydatów do Rady Miejskiej można znaleźć na listach kilku komitetów, negatywnie wypowiada się jedynie o PiS i można odnieść wrażenie, żę między wierszami też o komitecie Marka Słabińskiego.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

 • Po kujawsko-pomorskim statystycznie jeździ najwięcej pijanych kierowców

  W 2023 roku policja zatrzymała ponad 95 tys. pijanych kierowców – to ogromna liczba, przy czym optymizmu dodaje to, że z roku na rok jest ona coraz mniejsza. Rankomat.pl opracował raport z którego wynika, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem jeżeli chodzi o to niechlubne zjawisko, przed województwem dolnośląskim.

Wiadomości z regionu