Jesteś tutaj: HomeInowrocławByli Gowinowcy zdecydują kto będzie rządzić w powiecie inowrocławskim

Byli Gowinowcy zdecydują kto będzie rządzić w powiecie inowrocławskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 09 kwiecień 2024 11:18

Wybory do powiatu inowrocławskiego wygrała Koalicja Obywatelska, ale Prawo i Sprawiedliwość zdobyło tylko jeden mandat mniej, zatem kluczową rolę w układaniu powyborczej koalicji odegrają pozostałe dwa komitety, przy czym Trzecia Droga z 4 mandatami nikomu nic nie daje. Istotną rolę odegrają zatem Nasze Kujawy.

Pierwszy raz w Radzie Powiatu Inowrocławskiego nie zasiądzie żaden przedstawiciel Lewicy.

 

Koalicja Obywatelska ma 9 mandatów (Elżbieta Wiśniewska, Henryk Procek, Jolanta Mrówczyńska, Wiesława Pawłowska, Andrzej Skrobacki, Aleksandra Procek, Wiesław Kończal, Leszek Sienkeiwicz i Jacek Rosa), do większości brakuje jej co najmniej 5 mandatów. PiS ma natomiast 8 mandatów (Maciej Basiński, Ireneusz Stachowiak, Marcin Wroński, Wojciech Gerus, Halina Bogdanowicz, Marek Knop, Paweł Drzażdżewski i Szymon Matkowski), brakuje zatem 6 głosów do większości.

 

Obu komitetom większość mogą dać Nasze Kujawy, które zdobyły 6 mandatów (Izabella Wierzbińska, Jacek Nijak, Andrzej Brzeziński, Adam Banaszak, Bartosz Krajniak, Leszek Sienkiewicz i Marek Karólewski).

 

Czterech mandaty zdobyła też czwarta droga – Feliks Kryszak, Andrzej Sieradzki, Longin Marciniak i Andrzej Antoniewicz.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

  Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu