Jesteś tutaj: HomeInowrocławWroński z drużyną wstawił się za mieszkańcami ulicy Długiej

Wroński z drużyną wstawił się za mieszkańcami ulicy Długiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 06 listopad 2014 16:52

Dziury, kurz i błoto – tak jednym słowem ulicę Długą nawyzywają jej mieszkańcy. Od 2 lat zrzeszeni w komitecie walczą o jej przebudowę. Dzisiaj ten problem na konferencji prasowej poruszył kandydat na prezydenta Marcin Wroński oraz kandydaci na radnych z ruchu Nowy Inowrocław. Zarzucają oni obecnym władzom, że nie potrafili wywalczyć dofinansowania dla jej przebudowy, co pozwoliłoby mieszkańcom zwiększyć komfort życia.

- Przy ulicy Długiej znajduje się jeden z inowrocławskich cmentarzy. Oblicze drogi to niezbyt chlubna wizytówka Miasta; szczególnie w okresie Wszystkich Świętych – wyjaśnia kandydat na prezydenta Marcin Wroński.

 

- Od początku swojej walki o remont drogi mieszkańcy sugerują pozyskanie środków na ten cel z tzw. „schetynówek”. Prezydent Miasta „po analizie sytuacji budżetowej oraz braku możliwości wsparcia przebudowy ulicy Długiej przez Gminę Inowrocław” odstąpił od „zamiaru przeprowadzenia tej inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w 2013 roku”. W tymże roku „Miasto prowadziło rozmowy z Gminą”, których celem było „nawiązanie współpracy przy realizacji przebudowy ulicy Długiej”, ale „ograniczone środki Gminy utrudniają wspólną inwestycję – tłumaczy kandydat na radnego Sławomir Szeliga.

 

- Mieszkańcy ulicy Długiej mają dość obietnic bez pokrycia. Oczekują konkretów! Skuteczne aplikowanie o „schetynówki” oznaczało, że w przyszłym roku na długiej pojawiłyby się ekipy drogowe. Jeśli inowrocławianie w nadchodzących wyborach postawią na kandydatów KWW Nowy Inowrocław 2014 to ulica Długa zostanie przebudowana oraz wypełnione zostaną inne zobowiązania wyborcze wobec mieszkańców naszego miasta – deklaruje Marcin Wroński.

 

Wrońskiemu i Szelidze w czasie konferencji prasowej towarzyszyły kandydatki na radne – Agnieszka Szeliga i Sara Piwowar oraz kandydat Jacek Bętkowski.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu