Jesteś tutaj: HomeInowrocławParking i przejście podziemne – miasto stara się o środki z BiT City II

Parking i przejście podziemne – miasto stara się o środki z BiT City II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 12 luty 2016 10:14

Miasto Inowrocław liczy, iż ulicę Magazynową przejmie na swoje utrzymanie województwo, co pozwoliłoby dokonać jej modernizacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwsze rozmowy z Zarządem Województwa już się w tej sprawie odbyły. Mieszkańcy mają zyskać dzięki temu przede wszystkim parking przy dworcu.

 

Niestety obok modernizowanego obecnie dworca PKP w Inowrocławiu nie ma zbytnio miejsca, stąd też parking jest ograniczony. Prezydent Ryszard Brejza chciałby zatem, aby parking powstał po drugiej stronie torów przy ulicy Magazynowej. Pasażerowie na dworzec mogliby się przedostać szybko dzięki przejściu podziemnemu, które również pojawiło się w planach inwestycyjnych w ramach projektu roboczo nazwanego BiT City II.

 

– Chciałbym, żeby ta trochę zaniedbana obecnie część miasta zmieniła się. Dzięki tym pracom stałaby się bardziej funkcjonalna i estetyczna bo z racji swojego położenia przy dworcu PKP staje się naturalną wizytówką miasta – mówi Ryszard Brejza, Prezydent Miasta Inowrocławia.

 

Wartość inwestycji rejonie ulicy Magazynowej szacuje się na 133 mln zł. Prezydent liczy, iż Unia Europejska sfinansuje 85% jej wartości.

 

W ramach BiT City II Inowrocław chciałby również zakupić ekologiczne autobusy, automaty biletowe i nowe tablice informacji pasażerskiej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu