Jesteś tutaj: HomeInowrocławRuch Narodowy pozytywnie o deklaracjach ministra Kownackiego

Ruch Narodowy pozytywnie o deklaracjach ministra Kownackiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 06 marzec 2016 11:09

Jednym z głównych postulatów środowiska skupionego wokół szeroko pojętego Ruchu Narodowego jest utworzenie Obrony Terytorialnej, w oparciu o cywilne struktury we wszystkich województwach. Do realizacji tego oczekiwania przygotowuje się Ministerstwo Obrony Narodowej.

Podczas piątkowej wizyty w Inowrocławiu wiceminister Bartosz Kownacki mówił, że utworzenie Obrony Terytorialnej to zadania na długie lata, ale z punktu widzenia obronności kraju jest to niezbędne - Dobrym przykładem funkcjonowania takiej obrony terytorialnej jest Szwajcaria, gdzie nikomu nie opłaca się wkraczać zbrojnie, wiedząc iż spotka się z oporem społeczeństwa – tłumaczył na konferencji prasowej Kownacki.

 

- Jako Ruch Narodowy od samego początku walczymy o wzmocnienie potencjału obronnego - zarówno w wymiarze ogólnokrajowym, jak i regionalnym. Jako pierwsi głosiliśmy potrzebę budowy Obrony Terytorialnej. Silna armia oparta o rodzimy przemysł obronny to warunek niezależności państwa – komentują wypowiedzi Kownackiego kujawsko-pomorskie struktury Ruchu Narodowego.

 

Ruch Narodowy stawia również postulat udostępnienia mieszkańcom strzelnicy w każdym powiecie, w celu utrzymywania umiejętności strzeleckiej przez cywilów na wypadek wojny.

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu