Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 kwiecień 2013
poniedziałek, 22 kwiecień 2013 19:52

Dlaczego patriotyzm gospodarczy jest tak ważny?

Czym jest patriotyzm gospodarczy? Według powszechnego rozumienia sam patriotyzm to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Czy to oznacz, że należy poświęcać się dla gospodarki - ginąć za fabryki czy gospodarstwa? Oczywiście, że nie. Jednakże, w dzisiejszym świecie, zglobalizowanym i połączonym więzami interesów, wiele osób nie rozumie pojęcia patriotyzmu gospodarczego, uważa go za przestarzały, a nawet śmieszny.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek mijała 60-ta rocznica śmierci prof. Jana Czochralskiego, wybitnego wynalazcy, którego odkrycia przerastały epokę w której żył, patrioty, a przede wszystkim mieszkańca Kcyni.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Radny Gustaw Nowicki zwrócił się do prezydenta Ryszarda Brejzy z interpelacją dotyczącą możliwości wprowadzenia budżetu obywatelskiego w Inowrocławiu. W jego opinii ma to zachęcić mieszkańców miasta do większej aktywności obywatelskiej.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 22 kwiecień 2013 17:02

Minister zmienia zdanie. S5 wybuduje w całości

W biurze posłanki Teresy Piotrowskiej minister Sławomir Nowak spotkał się między innymi z prezydentem Bydgoszczy, a zarazem szefem lokalnych struktur PO Rafałem Bruskim oraz przewodniczącym regionu tej partii posłem Tomaszem Lenzem. Po tym spotkaniu Nowak ogłosił dziennikarzom nowe plany dotyczące budowy dróg w kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu