Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 23 kwiecień 2013

Uzupełniające wybory do Senatu w Rybniku wygrał poseł PiS Bolesław Piecha. Oznacza to, że jego mandat poselski wkrótce wygaśnie i straci funkcję przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia. W prezydium tej komisji zasiada dwóch parlamentarzystów z naszego okręgu, którzy mają szansę na przejęcie przewodnictwa.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 23 kwiecień 2013 20:21

Chcą za patrona sportowca zamiast marksisty

Zespół Szkół nr 20 w Fordonie być może będzie miał za patrona związanego z Bydgoszczą lekkoatletę – Zdzisława Krzyszkowiaka. Dyrekcja szkoły, chce zmiany patrona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Racjonalność utrzymania aż dziewięciu powiatów w województwie kujawsko-pomorskim przekracza granice absurdu. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji planuje przygotować zachęty dla samorządów, które zdecydują się dobrowolnie połączyć, na chwilę obecną nikt nie mówi jednak o narzuceniu powiatom takich działań.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 23 kwiecień 2013 15:15

Kolejny spór miasta z powiatem o szpital

Szpital Powiatowy w Inowrocławiu chcąc ratować swoje finanse wystąpił do władz miasta o umorzenie  części zobowiązań z tytułu podatków lokalnych. Miasto się na to nie zgodziło, co wywołało tylko oburzenie radnych SLD.  Mamy kolejny sporny przykład braku porozumienia pomiędzy powiatem a miastem.

Opublikowano w Inowrocław

Dziennikarz naukowy Jarosław Chrostowski będzie próbował przekonać władze miasta, aby budowany na trasie uniwersyteckiej most nosił imię prof. Jana Czochraslkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 23 kwiecień 2013 13:57

Kilkaset książek w 20 minut

Z okazji dzisiejszego święta książki Sojusz Lewicy Demokratycznej pod swoją siedzibą promował czytelnictwo pod hasłem ,,Książki zamiast marihuany”. Rozdano bezpłatnie kilkaset książek.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 23 kwiecień 2013 13:17

Po raz kolejny zaatakowano Mariana Rejewskiego

W ostatnim czasie dość często pomnik Mariana Rejewskiego na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Śniadeckich pada ofiarą wandali. Wczoraj czterech nastolatków ukradło pióro.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu