Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 kwiecień 2013
czwartek, 25 kwiecień 2013 01:46

,,UKW handluje tytułami naukowymi”

Dzisiaj do Bydgoszczy przyjedzie prezydent Bronisław Komorowski, który odbierze tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Tę decyzję władz uczelni krytykuje Towarzystwo Torunium im. Antoniego Bolta, które stawia zarzut handlowania tytułami naukowymi.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 24 kwiecień 2013 17:38

Uczniowie odwiedzili komisariat

We wtorek uczniowie kcyńskiego techniku wraz z nauczycielami odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Nakle. Funkcjonariusze po za pokazaniem swojej codziennej pracy, zachęcali także do zainteresowania się możliwością wstąpienia do tej służby.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Kilka dni temu Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu zdecydował o zamknięciu wymagających remontu śluz na Kanale Bydgoskim. Doprowadziło to do zamknięcia drogi wodnej E 70 łączącego Belgię z Niemcami, Polską i Litwą. Na tej decyzji dość mocno ucierpieć może Bydgoszcz, przez którą przebiega ta droga wodna.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 24 kwiecień 2013 13:56

UKW podjęło decyzje polityczną

Poseł Bartosz Kownacki zapowiedział, że nie weźmie udziału w jutrzejszej uroczystości nadania godności honoris causa przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. W opinii parlamentarzysty jest to decyzja polityczna.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 24 kwiecień 2013 13:37

Radni nie pomogli rodzinom wielodzietnym

Rada Miasta Bydgoszczy nie przyjęła poprawki radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcieli, aby w ramach tzw. opłaty śmieciowej każde gospodarstwo płaciło maksymalnie za czterech członków rodziny. W ten sposób radni chcieli pomóc rodzinom wielodzietnym, miasto stracić mogło na przyjęciu tej uchwały około 3 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Politycy Prawa i Sprawiedliwości mają wątpliwości, czy przy kontrakcie na żywienie pacjentów inowrocławskiego szpitala nie doszło do naruszeń, dlatego zawnioskowali o zbadanie sprawy do Najwyższej Izby Kontroli.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu