Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 10 maj 2016

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Tomasz Rega chciałby w czerwcu odbyć posiedzenie komisji, które poświęcone byłoby sytuacji w klubie WKS Zawisza Bydgoszcz SA, w szczególności sprawie herbu i unieważnionej uchwały przez Sąd Apelacyjny. Do tego będzie potrzebna jednak wola polityczna większości Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przewoźnik PolskiBus, który oferował przewozy pomiędzy największymi miastami Europy Środkowej wchodzi w bliską współpracę z Flixbusem, który obsługuje przewozy na terenie Niemiec, Holandii i Szwajcarii. Niestety Bydgoszcz może się czuć na tym polu zmarginalizowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na wdrożenie ustawy metropolitalnej w Polsce, niektóre samorządy, oczekiwały wiele lat, w szczególności ze Śląska. Gdy w 2010 roku minister w rządzie Donalda Tuska Elżbieta Bieńkowska kończyła pracę nad Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania Kraju do 2030, to pojawiły się nadzieje na szybkie przyjęcie ustawy wspierającej polaryzacyjno-dyfuzyjny model rozwoju. Przełomem okazał się rok 2015, gdy za sprawą inicjatywy poselskiej, Sejm przyjął ustawę o związkach metropolitalnych, którą następnie podpisał Andrzej Duda. Okazuje się jednak, że to wszystko najprawdopodobniej trafi do kosza, tak przynajmniej zapowiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Opublikowano w Regionalne

Do tej pory za pośrednictwem bydgoskiego ratusza wypłacono 3602 świadczeń w ramach rządowego programu Rodzina500+ na łączną kwotę 1,4 mln zł. Do tej pory o takie wsparcie złożono w Bydgoszczy ponad 16 tys. wniosków. Są one na bieżąco weryfikowane przez urzędników, zaś pieniądze sukcesywnie przelewane, z wyrównaniem na dzień 1 kwietnia. Jeżeli zatem ktoś otrzyma pozytywną decyzję w maju czy w czerwcu, to i tak otrzyma pieniądze za kwiecień.

Opublikowano w Bydgoszcz

W naszym województwie nie brakuje miejsc, gdzie można w letnie dni wypoczywać nad wodą. Niestety nie zawsze robimy to z rozwagą, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, dlatego też policjanci i przedstawiciele innych służb muszą być gotowi na skutki ryzykownych zachowań. W Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym w Krówce Leśnej niedaleko Koronowa, odbyły się wspólne ćwiczenia.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o orzeczeniu Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uznał, iż samorządy nie mają prawa pobierania opłat za parkowanie w soboty. W Bydgoszczy póki co za parkowanie w centrum w sobotę płacić musimy, dlatego dzisiaj radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały, który wprowadziłby w życie interpretację prawną NSA, czyli zniósł płatne parkowanie w soboty. Najprawdopodobniej Rada Miasta Bydgoszczy nad tą sprawą pochyli się pod koniec maja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyszła Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza będzie pierwszą uczelnią wyższą bliżej związaną z Inowrocławiem. Obecnie w Inowrocławiu funkcjonuje co prawda wydział zamiejscowy Wyższej Szkoły Gospodarki, ale WSP poprzez przyjęcie kujawskiego patrona chce się w życie miasta wpisać na trwałe.

Opublikowano w Inowrocław

Druh Marek Jasiński (1961-2016) pochodził z Torunia, przez ostatnie lata był związany z Towarzystwem Gimnastycznym ,,Sokół” w Gniewkowie. W myśl naszych haseł „w zdrowym ciele zdrowy duch” oraz „Bóg – Honor – Ojczyzna” realizował cele i był zawsze oddany Sokolstwu Polskiemu.

Opublikowano w Inowrocław

Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszczy działa w służbie miastu od dwóch lat. Prezentujemy sprawozdanie z drugiego roku działalności społecznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wiadomości z regionu