Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 18 maj 2016

Niemal pewne jest, że wkrótce znikną opłaty za parkowanie w centrum miasta w soboty. ZDMiKP wobec takiej zmiany był sceptyczny, ale decydujący okazuje się wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego, który uznał pobieranie takich opłat za niezgodne z polskim prawem. Na tym jednak zmiany się nie skończą, gdyż prezydent chce zlikwidować abonamenty ogólnodostępne.

Opublikowano w Bydgoszcz

19 maja zdobyty został przez aliantów klasztor na Monte Cassino, co otworzyło im drogę na Rzym, czyli do ostatecznego wyzwolenia półwyspu apenińskiego z rąk III Rzeszy. Kluczowy udział w bitwie o Monte Cassino mieli Polacy, stąd też na gruzach klasztoru podniesiono Biało-Czerwoną flagę.

Opublikowano w Magazyn

W opinii Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka wydawanie przez samorządy gazet może godzić w konstytucyjne gwarancje wolności słowa. HFPC skierowała w tej sprawie petycje do Rzecznika Praw Człowieka, oczekując przekazania problematyki również do Trybunału Konstytucyjnego. W przypadku Inowrocławia mamy do czynienia z samorządowym portalem informacyjnym.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka tygodni temu poruszyliśmy problem nagminnego łamania przepisów dotyczących parkowania przy ulicy Długiej. Parkowanie na niej dozwolone jest do godziny 11:00, wielu kierowców z tym się jednak nie liczy, co psuje estetykę ulicy. Tylko mały procent parkujących stanowią samochody dostawcze. Do tej pory z tym problemem miasto sobie jeszcze nie poradziło.

Opublikowano w Bydgoszcz

Samorządy, które wyraziły chęć tworzenia związku metropolitalnego pn. Metropolia Bydgoszcz, najprawdopodobniej mimo fiasku ustawy metropolitalnej, będą kontynuować współpracę w ramach stowarzyszenia o tej samej nazwie. Takie ustalenia zapadły na spotkaniu, które samorządowcy odbyli w ubiegłym tygodniu. Natomiast w przyszłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy ma zdecydować o wyrażeniu zgody na wejście Bydgoszcz w skład takiego stowarzyszenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o złożeniu stosownego projektu uchwały przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. Również prezydent Bydgoszczy przygotował projekt uchwały, który zniesie obowiązek płatnego parkowania. Uchwała prezydencka niesie jednak jeszcze jedną zmianę, która może nie spodobać się już kierowcom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu