Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 21 maj 2016

Odbywająca się co roku Europejska Noc Muzeów jest dniem w którym obiektu muzealne w sposób szczególny otwierają się na mieszkańców. Jest to przede wszystkim okazja, aby zajrzeć do nich za darmo. Z tej okazje skorzystało w nocy z soboty na niedzielę kilka tysięcy osób.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiek XX był burzliwy w historii Europy, ale również dość dotkliwy dla Polaków. Dwie wojny światowej, a później żelazna kurtyna, pod którą Polska znalazła się w podległości wobec Związku Radzieckiego. Ważnym elementem historii w ostatnim wieku było jednak również jednoczenie się Europy, powstanie Unii Europejskiej, której Polska jest od ponad dekady członkiem. Kto wie jednak czy UE kiedykolwiek by powstała, gdyby nie udało się w 1944 roku zdobyć klasztoru na Monte Cassino.

Opublikowano w Magazyn

Bardzo prawdopodobne odejście od ustawy metropolitalnej, czy chociażby oddalone w czasie inwestycje infrastrukturalne po zachodniej stronie Bydgoszczy – wydawać mogłoby się, że to główne zmartwienia bydgoskich posłów. Poseł Piotr Król znalazł jednak czas, aby opowiedzieć na sali sejmowej o sukcesach żużlowca Tomasza Golloba.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do końca rywalizacji w ramach European Cycling Challenge pozostał nieco ponad tydzień. Bydgoszcz z dystansem 90 tys. 510 km plasuje się szóstej lokacie. Dzisiaj środowiska rowerowe wraz z Urzędem Miasta zapraszają rowerzystów na wspólny przejazd.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wiadomości z regionu