Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 23 maj 2016

Jutro Rada Miasta Bydgoszczy zdecydować ma o zmianach dotyczących strefy płatnego parkowania. Złożono dwa projekty uchwał – autorem jednego są radni PiS, drugiego prezydent Rafał Bruski. Oba są zgodne co do tego, że należy znieść opłaty za parkowanie w centrum w soboty, co uzasadnia się wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego. Panuje już jednak rozbieżność co do przyszłości abonamentów.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 24 maj 2016 00:27

Co się stało z parowozami retro?

W 2010 roku Urząd Marszałkowski chwalił się zakupem parowozu z 1951 roku i węgierskiej lokomotywy spalinowej z lat 60-tych. Miały one tworzyć kolej turystyczną w kujawsko-pomorskim. Koncepcja ostatecznie nie wypaliła, a słuch o zakupionych z pieniędzy publicznych lokomotywach zaginął.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek inowrocławscy radni przyjęli stanowisko do Sejmu Rzeczypospolitej, aby dzień 13 lipca uznać za Dzień Zgody Narodowej. Za kilka tygodni będziemy obchodzić 350-tą rocznicę bratobójczej bitwy pod Mątwami, która miała miejsce 13 lipca 1666 roku. Ta tragiczna w dziejach Polski rocznica, ma być przestrogą na przyszłość, do czego doprowadzić może bratobójcza walka wewnątrz narodu.

Opublikowano w Inowrocław

Od pewnego czasu docierają do nas sygnały, iż gospodarczo Bydgoszcz oddziałuje na cały region, przyciągając do pracy wielu mieszkańców również powiatu włocławskiego i miasta Włocławka. Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa, reprezentujący tę część województwa, radny Wojciech Jaranowski interpelował o lepsze połączenia z Bydgoszczą.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 23 maj 2016 17:41

Marszałek otrzymał od koalicji absolutorium

Głosami koalicji PO – PSL Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa absolutorium za wykonanie budżetu w roku 2015. Mówiąc krótko, radni uznali, że organ wykonawczy jakim jest Zarząd Województwa, właściwie realizował politykę finansową.

Opublikowano w Regionalne

Artykuł sponsorowany z pieniędzy miejskich, w którym w negatywnym świetle przedstawiany był radny opozycji Marcin Wroński, stał się jednym z głośniejszych punktów poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. Wroński domagał się pierw wyjaśnień, później zaś pokrycia kosztów z prywatnej kieszenie przez prezydenta.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 23 maj 2016 16:11

Prezydent Brejza otrzymał absolutorium

Rada Miejska udzieliła w poniedziałek prezydentowi Ryszardowi Brejzie absolutorium za wykonanie budżetu w roku 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 14 radnych, 8 przedstawicieli opozycji było przeciwnych.

Opublikowano w Inowrocław

Ile trzeba zapłacić za metr kwadratowy kawiarenki lub ogródka piwnego? Przedsiębiorcy uważają, że za dużo wskazując, iż jest to około 3 zł, dlatego pojawia się postulat obniżenia opłat. ZDMiKP uważa z kolei, że jest on nieuzasadniony, gdyż opłata ta wynosi zaledwie 10 groszy. Zarówno przedstawiciele ZDMiKP oraz zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz nie mieli jednak odwagi bronić się na Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Po prostu schowali głowę w piasek, wyrażając wobec radnych i gości komisji zwykłą pogardę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wiadomości z regionu