Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 26 czerwiec 2016
poniedziałek, 27 czerwiec 2016 00:47

MON wierzy w kompromis z bydgoskim lotniskiem

Najprawdopodobniej Port Lotniczy Bydgoszcz skieruje przeciwko wojsku pozew. Prezes Tomasz Moraczewski uważa bowiem, że wojsko powinno partycypować w kosztach utrzymania lotniska, z którego korzystają Wojskowe Zakłady Lotnicze. Wiceminister Bartosz Kownacki wyraża chęć partycypacji – spór dotyczy jednak już wysokości rocznej dopłaty do funkcjonowania bydgoskiego lotniska.

Opublikowano w Bydgoszcz

 W sobotę w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbywał się programowy zjazd Polska Obywatelska 2.0, który poświęcony był zagadnieniom infrastrukturalnym. Szczegółowe dyskusje toczono w trzech panelach, które poświęcone były infrastrukturze: drogowej, kolejowej i drogom wodnym.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 26 czerwiec 2016 21:47

Wygraliśmy w Wielkim Meczu Charytatywnym

Prawie 30 tys. zł udało się zebrać dzięki sponsorom, widowni i uczestnikom Drugiego Wielkiego Meczu Charytatywnego. Wynik na boisku był rzeczą drugorzędną, ale ambicji dziennikarzom i politykom nie brakowało, stąd też z kronikarskiego obowiązku należy poinformować, iż mecz ten wygrali przedstawiciele mediów w stosunku 6:0.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 26 czerwiec 2016 10:33

Nawałnice popsuły Dni Kruszwicy

Piątkowy koncert Dżemu podczas Dni Kruszwicy wypadł bardzo dobrze i cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko kruszwiczan, ale również wielu mieszkańców powiatu inowrocławskiego. Sobotniego programu nie udało się już jednak zrealizować z powodu nawałnic, które przeszły przez Kruszwicę i doprowadziły do poważnych strat.

Opublikowano w Kruszwica

W sobotę w Bydgoszczy odbywała się konwencja programowa Polska Obywatelska 2.0 w której udział wziął przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Działacze partii rządzącej za wszelką cenę próbowali budować wrażenie, iż sporów pomiędzy władzami Bydgoszczy i marszałkiem województwa nie ma. Jak to wyszło? Niech każdy sam sobie oceni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu